| Anonymusdasugukdtg a întrebat:

Intr-o zi m-a bagat in seama un baiat de la mine din liceu. Eu nu il cunosteam atunci. Am vorbit un timp. Dupa aia au trecut vreo 5 zile si m-a bagat iarsi in seama. Iar am vorbit. Si a inceput sa-mi placa de el. Pe la scoala il vad aproape in fiecare zi. Sunt extrem de timida si nu stiu ce sa fac. Sa ii spun ca-l plac sau sa il bag in sema la scoala? Cum fac sa scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
| CBogdannnnn a răspuns:

Iti sugerez sa il bagi in seama SI sa ii spui ca iti place de el.

Ca sa scapi de trimiditate iti sugerez sa iesi din "zona de confort". Pentru mai multe informatii in legatura cu zona de confort si cum sa scapi de ea iti sugerez ca cauti online, sigur o sa gasesti!
Succes si iti tin pumnii happy

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

De ce va indragostiti voi de oricine va da atentie? Stima de sine scazuta cred ca e raspunsul. Daca te place lasa-l sa te caute, si incearca sa vezi ce fel de persoana e inainte de a te implica in ceva si sa regreti mai tarziu.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Mai era o fata pe aici care tot la fel i-a spus unui baiat ca il place si a numit acest lucru "cea mai mare greseala a vietii ei"...trebuie sa iti dea el de inteles ca te placethinking, de ce sa faci tu primul pas?