| aannoonnimaa74 a întrebat:

Mie imi place de un baiat de la mine din scoala, ne vedem cam de 2 ori pe saptamana si atunci nu vorbim, nu ne prea cunoastem. Chestia ii ca avem multe in comun, dar mie mi-e rusine sa ma duc sa vorbesc cu el, am mai vorbit pe facebook ocazional, dar totusi as vrea sa incep sa vorbesc cu el. Nu ar fi ciudat ca o fata sa faca primul pas?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ati avea atat de multe in comun ar fi fost normal sa te remarce pana in acest moment sisa doreasca chiar el sa te cucereasca.Se pare ca impresia lui fata se tine nu este la fel cu cea dorita de tine deoarece dupa dscutiile purtate pa facebook trebuia sa te abordeze daca te placea. In aceasta situatie ai putea sa-i sugerezi in timpul unei noi convorbiri ca ti-ar face placere sa fii insotita cand iesi seara la plimbare si insotitorul sa fie chiar el.Incearca deoarece nu ai nimic de pierdut. Bafta

| neutrino a răspuns:

Ba da.

| OldSoul a răspuns:

Nu ar fi tocmai ciudat, pana la urma intri doar in discutie cu el, eventual simulezi o greseala, daca te place si vorbeste si el cu tine restul vine de la sine, nu risti nu castigi.

| Doub a răspuns:

Da, e ciudat.

| Mirke a răspuns:

Heiiii. Ba da e normal sa aveti totul in comun acum ca nu stiti nimic unul de altul! Si e tot normal ca fata sa astepte pana i se usuca sa faca el primul pas. Ca altfel e considerata curva. Deci mai asteapta vo 30 de ani pana te cauta altii ca el nici atunci no sa isi aduca aminte de tine daca tu nu tragi de el acum!

| BeckhamRZM a răspuns:

Ba da, ar fi cam ciudat. Dar, se poate ca să faci și tu primul pas. Se mai acceptă, mai greu, dar se acceptă. Dar, vezi mai departe ce se întâmplă.