| Geo_4096 a întrebat:

Imi place mult de un baiat...cu care vorbeam inainte foarte mult, dar de ceva vreme nu am mai vorbit deloc. As vrea sa fim ca inainte, sa vorbim, sa ne vedem. Credeti ca e bine sa incep sa vorbesc iar cu el? Adica ma gandesc ca poate nu mai vrea sa vorbeasca cu mine daca nu a mai dat nici un semn... ajutati`ma!

Răspuns Câştigător
| missME a răspuns:

Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare. Si nu e adevarat ce spune alinutza, ca daca nu v-ati impreunat pana acum inseamna ca ii place de tine.Si au am avut un PRIETEN(prieten nu iubit) l-am cunoscut cand statea cu o prietena de-a mea si am ramas PRIETENI, doar PRIETENi si ne intelegeam f bine, ne spuneam ca ne iubim, radeam, ne trimiteam pupicuri si nimic mai mult, de obicei pe messenger el intra pe mine (eu faceam mai pe neinteresata) si daca nu intra pe mine o seara sau doua( vorbeam in fiecare seara) luam eu initiativa si ma bagam in seama cu el si inceapeam iar sa vorbim si asa mai departe... Ai mai mult de castigat daca incepi tu sa il intrebi ce mai face, cum o mai duce, etc, si daca vezi ca e distant si nu mai vorbeste cu tine asa ca inainte lasa-l in pace, pentru ca pana la urma tot el o sa iti duca lipsa si o sa i se faca dor de vremea cand va intelegeati asa de binewinking

7 răspunsuri:
| alexdop21 a răspuns:

@AliNuTzA din pacate in ce ai scris vad un pic de feminism, pentru ca sunt convins ca daca era vorba despre o PRIETENA ii dadeai alt sfat lui geo. Dar oricum asta e o lupta inutila si nu o sa ajunga niciodata la un consens.
Cat despre intrebare, Geo cred ca cel mai bine cauta-l tu nitel, dar daca vezi ca te evita si nu vrea sa va mai vedeti las-o asa, poate are o perioada mai proasta, poate vrea o pauza de prietenie (si eu trec prin-truna acum ) sau doar e timid asa cum spunea si elisheba.

| dEutSa_8892 a răspuns:

Daca iti doresti sa vorbesti cu el, incepe din nou sa ai discutii cu el!
Daca si tu crezi ca nu e bine si ca nu mai vrea sa vorbeasca cu tine, mai bine renunta acum, ca mai tarziu o sa regreti si o sa suferi mai mult!

Daca vezi ca vrea sa vorbeasca cu tine, spune`i ce ne-ai zis si noua, ca iti este dor de acel baiat cu care te plimbai si vorbeai in fiecare seara... Daca el va aproba, inseamna ca el isi doreste acelasi lucru ca si tine, asa ca dai bataie nu mai astepta!

Fi calma, dar nici exagerat de clama, asteapta sa vezi ce vrea, dar nici sa fii tacuta! Fii ca orice fata care vrea sa isi reinceapa o relatie cu un baiat.Fii nerabdatoare, dar nu`i arata lui asta! Fii deschisa, dar nici prea tupeista, treptat treptat, azi unpic maine unpic pana ajungeti sa vorbiti ca inainte si de ce nu, chiar mai bine!

Bafta big hug :*

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Poate e ocupat, e stresat din cauza scolii sau indragostit si nu mai are timp de tine. Daca nu v-ati impreunat pana acum inseamna ca nu ii placi.Gusturile nu se discutabig grin, Lasa-l daca nu iti da importanta.Nu ai nimic de pierdutbig grin.Parerea mea!
Te pup!

| alina_1192 a răspuns:

Daca iti place asa de mult cred ca ar trebui sa incepi sa vb cu el. Nu te gandi ca poate nu mai vea sa vb cu tine, poate si el are aceeasi problema ca si tine. Dar tu i-ai mai dat lui vreun semn caci daca tu nu i-ai dat poate de asta nu a mai dat nici el crezand ca te deranjeaza dar tu nu trebuie sa-ti pierzi speranta. Eu te sfatuiesc sa incerci sa vb iar cu el.
Pupici

| elisheba a răspuns:

Pai, daca ar fi vrut sa vorbeasca, te suna.
Asta daca nu e timid.
Nu te mai chinui singura si intreaba-l ce mai face.

| cilion_5256 a răspuns:

Viata e prea scurta pentru a sta la dubi... suna dai de inteles ca ai nevoi de aia ce ati avut... si o sa vezi daca tine la tine ti va rasplati reciproc

| commy a răspuns:

Nu mai bine taci acolo si inghitebig grin
glumeam normal.
incepe sa vb cu el
big cheese