| anonim_4396 a întrebat:

Heii!
Nu stiu ce sa fac,cand ies cu prietenele mele,mai tarziu vin si baieti, iar eu nu stiu ce sa discut cu ei (nu avem nimic in comun) ele doua (prietenele mele) vorbesc cu ei, rad.dar eu doar stau si ei nu ma baga in seama (ceea ce ne cunosteam de mult timp, ca sunt si vecini de pe strada)..chiar nu stiu ce sa fac ..sunt si un pic timida..si nu stiu daca ei ar vrea sa vorbeasca cu mine..pt. ca in ziua de azi la baieti le plac si vorbesc cu fetele mai frumoasa care arata bine (dar eu sunt slabuta. )..prietenele mele sunt mereu bagata in seama si ei vorbesc cu ele...ma poate ajuta cineva.ce pot face ca sa ma bag si eu in discutie cu ei?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca ar fi niste baieti mai draguti ar cauta ei mijloace prin care sa te includa si pe tine in discutii.
E valabila poate si varianta in care te vad foarte sfioasa si nu vor sa te deranjeze, sa te simti obligata sa le vorbesti.
Ce poti sa faci tu este sa rogi prietenele tale sa te ajute in aceasta privinta.
Ele stiu mai bine ce ar merge avand in vedere ca ele vorbind mult cu baietii aceia, ii cunosc mai bine.
Apoi trebuie sa vezi daca esti dispusa sa faci tot ce iti spun prietenele acelea sa faci.
Daca este ceva care simti ca ti-ar rani stima de sine, mai bine roaga fetele sa se intalneasca cu tine separat daca tin la prietenia ta.
Pentru ca sa stai acolo si sa te consumi la nesfarsit nu e bine.
Trebuie gasita o solutie impreuna. Si cu siguranta asta nu este sa petreci timp cu oameni care simti ca au alte valori morale.

2 răspunsuri:
| getutageo a răspuns:

Tuturor ni se intampla asta. inceraca sa razi poate pentru ca stai mai serioasa nu te baga in seama, vorbeste cu ei spuneti parerea. nu toti baietii vor fete frumoasewinking. curaj altfel o sa pierzi mult

Răspuns utilizator avertizat