| Criiss16 a întrebat:

Buna all. Fetele din grupul meu, se inteleg foarte bine cu un grup de baieti *(mai mari cu vreo 2, 3 ani ca noi). Inainte il cunosteam doar pe unul de aproape 2 ani, dar nu vorbeam aproape nimic cu el.Acum ii cunosc pe toti.Sunt chiar foarte de treaba si atunci cand ne intalnim cu ei, eu nu prea vorbesc pentru ca sunt destul de timida si nu ii cunosc de mult timp, si dupa ce pleaca, prietenele mele ma cearta pentru ca nu zic nimic dar. ce sa zic daca ei nici nu ma baga in seama? Cu care vorbesc cel mai mult e ala pe care il cunosc de aproape 2 ani.Sincer,ma simt naspa cand sunt cu ei si nu ma baga nimeni in seama, si prietenele mele cand sunt cu ei normal, vorbesc cu ei dar eu... Ce as putea sa fac?

Multumesc anticipat!happy

3 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Si eu am avut un astfel de grup in care nu ma sinteam in largul meu, eram timida drept sa zic si de multe ori taceam si ii ascultam pe cei din jurul meu, rareori aproband o idee.Am hotarat sa-mi fac alti prieteni si nu ne-am mai vazut o vreme, dar ne salutam pe strada.Iti trebuie un timp sa te adaptezi, dar daca tu nu te simti in largul tau nu sta cu ei de critica prietenelor tale, iar adica iti sunt prietene nu te critica.Succes! by`

| Criiss16 explică:

Stii, nu mă critica, doar că mă ceartă din cauza că sunt timidă, nimic mai mult. Aaa si apropo, sunt cele mai bune prietenele ale mele, nu pot să le las, ne cunoastem de foarte mult timp si sunt timidă doar când ne întâlnim cu acei băieti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce iti pasa?