| xdeex a întrebat:

Heii puppy dog eyes. Eu sunt cu un tip de o luna si ceva, dar el e fostul iubit al unei prietene de-a mea. El s-a despartit de ea, iar ea inca il iubeste. De curand el vrea sa facem publica relatia, dar eu nu pentru ca acea fata s-ar supara. Ce ar trebuis sa fac?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Ceea ce simnti adica mnah eu aia as face daca as simntii ca este timpu sa o facem publica as faceo dar impreuna nu unu da si unu nuh si eu zic ca ar trebui sa discuti ca prietenul tau sa se gandeasca cam ce va urma...si apoi dupa ce o faceri publica sa incerci sa vb cu prietena ta sai explici cum sta treaba:X sper sa reusesti ceva :*:*

| LadyInBlack a răspuns:

Daca tu tii mult la el si el vrea neaparat sa faceti publica relatia, atunci apareti impreuna in public, anuntati-va prietenii etc. Daca prietena ta iti este cu adevarat prietena va intelege si se va bucura pentru tine, nu va fi geloasa/invidioasa/suparata. Trebuie sa treaca peste si sa gandeasca pozitiv, daca nu inseamna ca e mai egoista si nu e genu' care accepta usor realitatea. Inainte sa afle altii vorbeste cu ea, ca intre prietene, si daca incepe sa puna bot si sa faca pe suparata explica-i ca tu si prietenul tau va iubiti si nu vrei sa te certi cu ea pentru un baiat. Sper ca tu si tipul sa fiti fericiti, iar tipa sa se obisnuiasca cu ideea. :*

| d3lya17_8189 a răspuns:

Daca ai sa faci publica relatia ta cu acel baiat cu siguranta prietena ta se va supara...cred ca ar trebui sa alegi intre prietena ta si el.cred ca ar trebui sa te gandesti bine la ce ai de facutwinking...mult succes:*