| CrissTina16 a întrebat:

Heii....tocmai m-am despartit de fostul iubit si sufar foarte mult. A fost decizia lui sa nu mai continuam relatia. M-am taiat pentru ca asa nu ma mai doare sufletul asa de tare. As vrea ca cei trecuti prin asa ceva sa imi dea niste sfaturi cum pot sa-l uit. Nu vreau sa imi raspunda cineva care nu face decat sa rada sau sa-si bata joc. Mersi mult. Dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| Ankesenamon a răspuns:

Dragoste, nu e ca si cum ai lua o pastila. Nu exista un "antitdot", va trece de la sine, vei vedea, peste 1 saptamana iti vei aminti vag..incearca sa nu te scufunzi in tristestea asta si sa nu te lasi dusa la fund, trage te la suprafata. Plangi acum, descarca te, dar ridica te, pentru ca viata nu se opreste aici, vei intalni la viata ta oameni fantastici care te vor invata multe sau care iti vor oferii momente superbe sau mai putin superbe, trebuie sa inveti din astea si sa te "calesti". Iti inteleg suferinta, crede ma, chiar ti o inteleg, dar nu exista niciun mod de a uita un om, pentru ca golul este acolo..trebuie sa lasi doar timpul sa si faca treaba si anume sa treaca..Capul sus si multa bafta!

14 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Deci, mamaie, nu te-ai despartit de fostul iubit, ci de iubit, dar na emotii te inteleg, dal in masa altul, mai sunt si alti nemerniciwinking, nu agatzi tu, ci te agata ei, be happy

| peperonies a răspuns:

Si, cum merge clasa a 7-a?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru peperonies):

Ce ma? De unde clasa a 7-a laughing Vrei sa zici a 5-a laughing

| ALGator a răspuns:

Esti o fata desteapta si sensibila. Dar din pacate nu ai perspectiva suficienta la anii tai. Vezi lucrurile mai mari decit sint sau invers.
Un sfat ar fi sa te afunzi in activitati, obiceiuri sistematice pe care sa le creezi ca sa treci de acest hop. E un proces de dezintoxicare dupa dobindirea unei dependente puternice. E bine sa nu stai prea mult in casa. Plimba-te pe jos minim 20-30 minute zilnic prin locuri care iti plac. In felul acesta organismul genereaza propriile substante si reactii linistitoare.
E greu sa ma crezi, dar e foarte probabil ca acest soc va pune bazele fericirii tale viitoare (de exemplu posibilitatea sa iti gasesti alt partener cind vei avea mai multe criterii sa il alegi si pastrezi; cel de acum ti se pare de neinlocuit dar peste 5-8 ani l-ai fi gasit probabil foarte necorespunzator).
Iti doresc succes din toata inima!

| Gunoi a răspuns:

Nu îi interesează câți ani ai vor doar să își bată joc.
Îmi pare rău că ai trecut prin asta, dar o să treacă.
Multă sănătate fericire și iubire.
Ai grijă de tine, nu te mai tăia sau rãni!

| scorpiaX a răspuns:

Cati ani ai? mai mult de 12 nu.ti dau...
. fostul iubit, hă?
nu-i bai... si eu m.am taiat... dar e o prostie... mai ales... ca sa uiti de o persoana laughing)
ca sa fiu mai nesimtita... pai... frate... daca suferi... ce ti.as putea face eu? totul trece de la sine... mai sunt multi oameni pe planeta... dar mno... nu.s sanse sa mori singura... ci cu 12 pisici.
taie-te... fa ce vrei... nu te obligam sa ne asculti sfaturile... dar mno...
daca ai avut curaj sa scrii despre asa ceva... sigur n.au fost taieturi... au fost doar zagrieturi...

ps: stii ca am sunat la numarul ala de telefon care l-ai afisat si mi.o raspuns o doamna (cred ca maicata)... poate o mai sun sa ma asigur ca te.ai taiat cu o lama ce nu provine de la ascutitoare.

| Pain4Souls a răspuns:

Eu am trecut greu prin asta=( Si m-am ascuns intr-un tomberon si a trecut tot singur

| CrissTina16 explică:

Am 14 ani daca chiar va intereseaza varsta...

| beellaa a răspuns:

Lasa.mi id sau cum te numesti pe facebook ca sa mai povesti. si eu am trecut prin asa ceva. :*

| AndreiOsek a răspuns:

Buna imi pare rau, stiu prin ce treci, dar te rog incearca sa nu te mai tai... daca vrei da-mi accept pe messenger : idok_one_ngw sa vorbim mai detaliat.

| CrissTina16 explică (pentru AndreiOsek):

Adica pe facebook, nu?

| AndreiOsek a răspuns (pentru CrissTina16):

Da pe fb Aster Onee ma cheama ma gasesti usor happy

| Kadar_Robert_1905 a răspuns:

Robert-Daniel3= skype s-au Robert Kadar Facebook!, Add me!