| Turcoazzz a întrebat:

Heii!
Pff, am o problemă. Am 13 ani şi transpir foarte tare la subraţ, la palme si la tălpi.
Nu ştiu ce să mai fac, nu mai suport devine stânjenitor când ma văd cu ditamai pata de transpiraţie pe tricou.
Am nevoie de nişte remedii care să meargă, deodorante sau ceva de folos! Vă rog!

2 răspunsuri:
| soseno a răspuns:

Pai mai slabeste si tu. sau, ia-ti un deodorant din ala solid ca e mai bun. pentru maini? servetele umede. pentru talpi...iti poti pune pliculete de ceai in pantofi, dat va fi un pic neconfortabil. eh, asta e! Funda?

| spintEE a răspuns:

Exista niste injectii cu botox in axile si numai transpiri acolo unde te injectezi. ( Dar numai transpiri deloc! ), sau mai exista ceva de genul aluminium clorhide hexahydrate care se da seara inainte de culcare si are efect de inhibare a glandelor sudoripare