| laur12 a întrebat:

Heii,salutare TPU! Azi am sustinut proba scrisa de bacalaureat la limba si literatura romana.In primul rand vreau sa spun ca din cele 3 subiecte nu le-am rezolvat decat pe primele doua, asta insemnand 7 daca este perfect ce am scris.Intrebarea mea este,daca de ex,probabil,ca am gresit,mi se scade din punctaj la anumite exercitii si se ajunge pe la un 4, 50-4,60,daca as face contestatie mi-ar acorda un 5? Voi ce credeti? va roog am nevoie de ajutor ca asa ma macina o stare de neliniste...raspuns mai ales de la cei care ati trecut prin emotiile acestui examen..va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| inna07 a răspuns:

Eu zic ca daca depui contestatie cel mai probabil ti-ar acorda un 5 daca ai nota putin sub 5.
acum spera sa iei peste 5
multa bafta si la celelalte probewinking

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Verifica atent cu baremul si roaga-te. Daca la contestatie nota nu se mareste cu 50 de sutimi, nu se aplica modificarea

| MCG a răspuns:

Cred ca da, ti-ar scoate un 5 in cel mai rau caz la contestatie

| DianaNicoleta150 a răspuns:

Cred ca da... de cele mai multe ori se obtine cateva sutimi ca sa obtii 5.