| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Vin si eu cu o intrebare aici,pentru ca nu ii gasesc raspuns. Astazi am sustinut proba scrisa de bacalaureat la limba si literatura romana!
Nefiind familiarizati cu examenul, deoarece simularea din acest an a fost anulata, atat eu cat si o mare parte din colegii mei nu am lasat un spatiu suficient de mare intre marginea foii de scris si inceputul randului (nu ma refer la alineate) motiv pentru care, in momentul capsarii primele litere au fost partial acoperite de coala urmatoare!
care sunt sansele sa fim depunctati pentru asta? Ca idee cat pot pierde?

6 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Ce ai făcut în 12 ani de școală dacă nici să scrii corect și paginat nu știi, normal că se depunctează căci pentru un profesor asta e de neadmis și mai ales că scrie în pagina de examen: se acordă puncte pentru așezarea corectă în pagină scrierea corectă gramatical și mai ales scris frumos și aliniat. Dacă nu respecți aceste reguli nota finală va fi normal mai mică.

| yooshi a răspuns:

Mai mult de 10 puncte nu cred ca se depuncteaza, stati chill, majoritatea a scria asa

| aNdr3i1947 a răspuns:

Sunt șanse foarte mari sa fiți depunctați deoarece nu aveți o așezare în pagina corespunzătoare. Nu știu punctajul exact pe care îl veți pierde, probabil tine puțin și de corectorii lucrărilor.

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Asa am scris si eu astazi, nu mi-a zis nimeni cum sa scriu..., ulterior, mi-au capsat peste scris

| Alexrazvan77777 a răspuns:

Nu aveam de unde sa stiu cum se scrie..., nu mi-a aratat nimeni, dar m-am motivat si rup miercuri si joi

| Alexrazvan77777 a răspuns:

App, stai linistit!
Nu se depuncteaza deloc, am vorbit cu mai multi profesori legat de asta, nu se delimcteaza, se lasa spatiu mai multi doar ca sa nu i supui mai mult pe profesori, si daca ti ar depuncta, maxim 1 /100, ca atat e asezarea in paginahappy, astia de ti scriu tie nu stiu nimic, vor sa te faca sa te simti mai rau, deci nu i nimic, te rog sa rupi tot miervuri si joi