| Hellou3 a întrebat:

Salut, am sustinut azi proba de romana scrisa la bacalaureat si am taiat doua greseli cu o linie oblica in loc de linie orizontala. Sunt in pericol de a mi se anula lucrarea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca vi s-a explicat inainte de a incepe examenul ce aveti de facut in asemenea cazuri.

| Hellou3 explică (pentru darrio2007):

Si cred ca astfel de comentarii sunt inutile. Nu suntem roboti. Avem si noi emotii cand dam un examen a carei notorietate ne-a fost propovaduita toata viata.

| darrio2007 a răspuns (pentru Hellou3):

Inutil o fi pentru tine. Oricum, sper sa nu iti anuleze lucrarea pentru asa ceva. Ti-o spun ca pe o incurajare.

| RxTx a răspuns:

Nu mai fi asa speriat de bombe.
E bine rau
Nu iti face griji

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu.
Corectorii nu-s așa drastici și nu sunt puși pe anulat lucrari. Dacă făceai o steluță, scriai cu litere de tipar în mijlocul frazei de exemplu astea le pot considera ei semne.

| sparklingqueen a răspuns:

Nu,depinde de cine iti corecteaza lucrarea, dar in mod normal nu.

| korsso a răspuns:

Din păcate da, acum rămâne la latitudinea profesorului daca ai noroc de un om fain scapi