| RaisaRamona a întrebat:

Precum stiti si voi luni se va desfasuta proba scrisa la Limba si Literatura Romana. Intrebarea mea, in legatura cu acest subiect, este daca exista posibilitatea ca atunci cand imi va fi corectata lucrarea sa mi se scada din punctaj din cauza ca nu am scris nimic la subiectul 3. Ma refer in cazul in care voi scrie la perfectie primele 2 subiecte voi lua nota 7, dar in lipsa subiectului 3, corectorul poate sa imi scada nota la 6 sau 5?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing))))))) Doamne ce aud.
Subiectele sunt obligatorii se refera ca niciunul nu e optinal, toate trebuie facute, nu ca-ti scade sau ceva daca nu faci un subiect.
Daca le faci perfect pe alea 2, da, iti da cat iei pe alea, dar nu te baza pe asta, oricum iti ramane timp destul, chinuie-te sa scrii ceva in timpul ala, tot o mai gasi ceva sa-ti puncteze.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu o sa iti scada mai mult de 3 puncte, dar straduiestete si scrie macar cateva randuri, nu te baza ca ai sa faci la perfectie cele 2 subiecte.Succes pe maine

| RaisaRamona explică (pentru alinadianaaa):

Te referi ca s-ar putea sa-mi scada din alea 7 puncte pe care, sa presupunem ca, le-am acumulat din primele 2 subiecte si punctul din oficiu? Adica sa-mi dea 4?

| alinadianaaa a răspuns (pentru RaisaRamona):

O sa iti scada din totalul de 10 puncte.

| NameInUse a răspuns:

Pe foaia de examen este scris ca toate subiectele sunt obligatorii. Scrie si tu macar un rand sau doua, e ok.

| Anonymous15 a răspuns:

Cum fiecare din cele 3 subiecte au cate 3 puncte nu ai cum sa iei mai putin de 6, asta in conditia in care le faci pe primele 2 la perfectie, iar pentru inabordarea celui de al 3-lea ti se poate punctul din oficiu', deoarece toate subiectele sunt obligatorii. Sper ca te-am ajutat si bafta cu examenele!