| ingeras_9415 a întrebat:

Heii stie cineva cum asi putea sa slabesc nu vreau pastile sau alte... vreau ceva simplu si usor. funda cel mai bun raspuns!

7 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Ca sa slabesti nu-i usor dar daca te ti de un regim bun poti slabi
Du-te in fiecare dimineata la alegat 2 Km si nu manca doar de ori pe zi si vei vedea rezultatelewinking

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Vreau sa te anunt ca niciodata nu vei putea slabi in 2-3 zile.Ai nevoie de timp.
Ai facut foarte bine ca nu ai ales pastilele si ceaiurile speciale pentru asa ceva, pentru ca nu sunt sanatoase.Chiar daca se spune ca sunt nu sunt!
Pai iti voi da reteta unica pentru asa ceva.
Trebuie sa mananci orez fiert(fara condimente), pui fiert(fara condimente), si mai tot ce este fiert.
Nu trebuie sa mananci grasimi pentru ca nu sunt sanatoase si acelea ingrasa foarte mult.
Nu mai ai voie sa mananci dulciuri, bine poti manca, dar nu in cantitate mare.O data la o luna ceva dulce.Pentru ca ingrasa.
Trebuie la fiecare masa sa mananci putin si des.De aceea trebuie sa mananci putin si des pentru ca, dupa ce mananci trebuie sa faci exercitii fizice(sa alergi, abdomene...). Trebuie sa faci exercitiile ca depunerea de grasime sa nu se puna pe corp.
P.S. fructele si legumele nu trebuie ivitate pentru ca sunt sanatoase si foarte bune.
Pa, pa!

| Elial a răspuns:

Buna. poti sa mergi in fiecare zi la jogging cate o ora prin parc, sau pe unde vrei tu, sa iti cumperi un aparat Vibratone(cauta pe okazii si vezi pretul orientativ) poti sa mananci cu mai putina paine, un fruct sau un iaurt intre cele 3 mese, iar in timpul celor trei mese sa manaci foarte putine grasimi, dimineata poti sa bei un ceai, cu biscuiti, sau lapte, la amiaza putina carne sau piept de pui, iar seara ...nu stiu, ceva dar sa nu fie greu si desigur toate acestea fara paine. Am auzit la ce se intampla doctore? ca o femeie a facut jogging 3 ani in continuu in fiecare zi si a scapat de celulita, de grasimi. Si nu uita! Numai suc natural, sau apa! Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| ElecktroFloweR a răspuns:

Am citit cateva sfaturi dar mai intai vreau sa iti spun ca nu e prea bine ce faci, dar tu vrei. Uite:
- mananci din picioare;
- mananci mai putine grasimi si mai multe salate;
- alergi dimineata o jumatate de ora si seara;
asta va fi putin mai scarbos dar daca parinti tai nu sunt de acord cu asta poti face urmatorul lucru: in baie singura dupa ce ai mancat ceva carne baga-ti doua degete pe gat si o sa vomiti astfel dai tot afara dar iti recomand sa nu o faci.
Sa iti mai dau un sfat, daca o sa incerci sa slabesti poti sa te imbolnavesti de anorexie si e foarte grav.

| xDani3lx a răspuns:

Pai te sfatuiesc ca in fiecare seara sa faci abdomene eu asa fac si ma tin in forma daca vrei ceva mai repede mergi la salawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu ti-as spune sa alergi in fiecare seara, pe la 7-8-9, sa mananci fructe si legume, sa te duci la sala de sport, si sa nu mananci prajeli sau alte mancaruri grele. happy Bafta. Pa, pa.

| Dinculescu a răspuns:

Inceark sa nu mai mananci mancarea ca paine si renunta la dulciuri incearca ca de la ora 6 inkolo sa nu mai mananki deloc ultima ta masa sa fie la 6 sau 5 si mananca salate seara daca tie foame sau fructe crede-ma ca e bine daca faci asa pentru ca eu am fc sport de performanta timp de 2 ani lupte libere iar acolo trebuie sa fcai niste slabirii si eu am slabit 4 kg urmand sfaturile pe cr ti lem dat eu succes