| fericire a întrebat:

Heii.sunt cu un tip de ceva tip, iar el ma iubeste cu adevarat. Din pacate eu am acceptat relatia noastra doar pentru a'l uita pe fostul meu prieten.As vrea sa pot sa ii daruiesc actualului ceea ce merita pentru ca este un baiat deosebit care tine la mine... dar deja incepe sa ma plictiseasca pentru ca in multe il compar cu fostul. Ce sa fac?sad Cui fostul nu mai am sanse pentru ca e implicat intr'o relatie si se pare ca le este bine impreuna. As vrea sa'l uit pentru ca totusi au trecut aproape 5 luni si sa pot pretui ce mi-a dat Dumnezeu momentan. dar din pacate nu ma simt implinita pentru ca nu il am pe el alaturi.nu stiu ce sa fac, sunt intr'o mica confuzie.Incerc sa ma axez pe ceea ce ma face fericita desi nu'mi iese. Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Fericirea? O mingie dupa care toti fuge iar atunci cind o prinde ii dau cu... piciorul!
Traieste Clipa! S-ar putea sa -l poti iubi cu timpul, lasa trecutul la ...trecut!

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fii deschisa la nou, s-ar putea sa ai multe surprize placute.
Deschide-te mai mult... Si nu trai in trecut!
Carpe Diem!

| ATB a răspuns:

Hmm daca tu zici ca merita o sansa dc nu i-o dai? Te plictiseste si il compari cu fostul.solutie: gaseste tu ceva distractiv, nebunesc iar fostul gandeste-te ca acum e cu alta deci cam atat de mult te-a iubit. si le merge bine. sau poate si el te mai iubeste si e in aceeasi situatie ca tine. Eu cred ca ar fi mai bine sa discuti 5 minute serios cu fostul iar daca el nu mai are sentimente pentru tine tu de ce sa mai ai pentru el? Si baiatul pare ok din cele zise de tine nimeni nu e la fel cu nimeni. Nu o sa gasesti alta persoana cu aceleasi calitati si defecte ca fostul. Fiecare cu ale lui.Sa fi iubita si ai grija ce alegi.

| cozz a răspuns:

Sincer fetele se plictisesc repede baietii trebuie sa le tina mereu in miscare...sa faci lucruri noi impreuna cu ea...eu asa fac mereu si o tin numa in zambet laughing