| NickyDawn a întrebat:

Heii happy!
Sunt in clasa a VIII-a si vom avea banchetul saptamana viitoare happy.
Vreau sa stiu cam cat de inalte sa imi iau tocurile, pentru ca nu am experienta in asa ceva ( Mi-as lua niste conversi, dar nu merg cu rochia *laughs* ). Nu vreau sa imi iau de vreo 10 cm sau 15 pentru ca voi ajunge desculta.
Pareri? Voi de cati cm ati purtat?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Am avut banchetul acum o săptămână, şi la fel ca tine, am fost pusă în indecizia de a-mi cumpăra pantofi.
Adevărul este că sunt dezastruoasă pe tocuri, nu e deloc genul meu, dar am încercat pentru că banchetul de clasa a VIII-a este unic.
Până la urmă, mi-am cumpărat niște pantofi simpli, negri, de vreo 7 cm. Erau comozi, şi cu toată stângăcia mea, am putut merge pe ei destul de mine. Problema este că nu am putut sta toată noaptea cu ei în picioare, iar din acest motiv mi-am luat la mine şi o pereche de balerini.
Te sfătuiesc şi pe tine, să-ţi iei tocuri rezonabile (5-7 cm), iar pentru a fi sigură că nu vei sta pe scaune toată noaptea, ia-ţi şi o pereche de balerini/ sandale la tine.
Succes!

2 răspunsuri:
| mOnAsX a răspuns:

Depinde daca ai mai umblat pe tocuri si ai experienta nu conteaza. dar nu iti lua tocuri mari deoarece te vor incomoda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Hei eu am avut anul trecut banchetul de aVIII-a si am 1.65m si am purtat tocuri de10. Stai calma si cele de aXII -a renunta la tocuri dupa primele 2-3 ore. Poarta ce te reprezinta si cel mai important ceea ce iti place tie, oricum trebuie sa ai niste balerini la tine caci cu siguranta te vor durea picioarele (un mic sfat pantofii decoltati in fata iti vor face picioarele sa-ti alunece in fata si te vor incomoda).