| Gsaasg a întrebat:

Heii,TPU.
Acum cateva luni am fost intr-un oras cu grupul de dans.
A fost foarte frumos.
Am remarcat un tip. imi parea foarte interesant. Era misterios.
Mi-a fost rusine sa ma bag in seama cu el.
Cand am ajuns acasa,i-am dat add si mi-a acceptat. La fiecare chestie pe care o posta,eu ii dadeam like.
La fel si pe Instagram.
Dupa ceva timp,el imi da follow pe insta,am ramas socata! laughing
Mi-a dat cateva like-uri,iar apoi m-a ciupit pe facebook! Ah,si sa-mi explice cineva ce faza cu "ciupitul".
Si acum, ne mai da like-uri reciproc.
Cred ca-l plac.
Ma gandesc mereu la el si nu vreau sa-l bag in seama. Pur si simplu imi e rusine.
Am doar 15 ani, iar el are 19.
I-am urmarit si raspunsurile de pe ask.fm si chiar e un tip interesant,e genul meu.
Am vazut un raspuns in care el spunea ca varsta nu conteaza,dar nici la extrem sa nu fie.
Aah,si a vorbit cu o fata din ansamblu si a spus ca e crush pentru el...
Stiu ca multi dintre voi vor spune ceva de genul,ca sunt mica si ca cred ca tot ce zboara se mananca. Sunt foarte matura,citesc foarte mult,am personalitate. Nu vreau asemenea vorbe scrise aici,nu au niciun rost.
Acum va intreb pe voi, ce sa fac?
Imi e foarte rusine sa-l bag in seama.
Multumesc!

1 răspuns:
| seth2016 a răspuns:

> Ah, si sa-mi explice cineva ce faza cu "ciupitul".

Astia au inventat ciupitul virtual ca sa para ca exista si contact fizic intre cei care comunica pe Facebook.

Ideea e geniala, dar fiind un comportament non-verbal intelesul este ambiguu, neclar.

Ca sa intelegi un comportament non-verbal trebuie sa-l pui in context.
Parca e mai usor de inteles in viata reala. Si cred ca e mai usor sa te decizi sa ciupesti virtual decat real.

Ciupitul e un gest mai indraznet.

Daca vrei sa definesti relatia cu el mai apropiata ciupeste-l si tu. Daca vrei sa tii distanta nu-i raspunde cu un ciupit. Asta e cam tot ce poti intelege clar cu ciupitu' asta.