| AndreeasFuckingDonutt a întrebat:

Heii TPU, am o intrebare pentru cei care au purtat aparat dentar sau poarta inca : V-au durut dintii la inceput? Daca da, cat timp? straight face Sunt facuta varza, abia pot sa mananc... Am pus jos deocamdata dar ma dor toti dintii nu numai cand ii ating de cei de sus ci si cand mananc ceva oricat de moale ar fi... M-a avertizat doctorul ca o sa ma doara primele doua-trei zile dar nu creedeam ca in halul asta, am luat si pastile dar nu-mi trece.

Răspuns Câştigător
| StefiM a răspuns:

Eu inca port si da m-au durut dinti groaznic la inceput (nu vreau sa te sperii). Pe mine m-au durut o saptamana si am luat agocalmin fiole erau singurele care isi faceau efectul. Ai sa vezi pe urma iti trece si o sa fie totul normal - nici nu-l simti. Nici eu n-am mancat primele zile, pe mine nu m-a avertizat medicu in schimb mi-a spus o colega care avea aparat dentar. O sa te doara si cand iti schimba sarma si elasticele doar ca n-o sa mai doara asa rau si in 3 zile iti trece- depinde cat til strange.

1 răspuns:
| Bluester_5390 a răspuns:

Da,de la inceput m-a durut si pe mine, dar dupa m-am invatat, acum nu pot sa adorm fara aparat.
P.S. Daca doresti sa ai un zimbet frumos atunci rabda, totusi durerea nu va dura mult.happy