| Karinn a întrebat:

Heii,TPU! Am o problemă.zic eu destul de gravă. În clasele V-VIII am avut media generală întotdeauna peste 8, 65. Eu niciodată nu am fost bună la mate şi recunosc asta. La evaluarea naţionala la română am luat nota 8, 60 însă nota la matematică a fost muult mai mică. Acum media mea de admitere este sub 8. Faptul că nu aş putea să intru la profilul dorit mă face să cedez psihic şi îmi fură cheful şi dorinţa de viaţă. Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| Codolan_Razvy_1991 a răspuns:

Eu zic sa nu te descurajezi deoarece nu esti singura care aluat note mici in EVALUARII toti au luat note mai mici decat se asteptau! Asa ca o sa intrii unde vrei tu! Pt ca media de intrare la liceu[la toate liceele] care a fost in anii trecuti o sa fie mai mica cu minim un pct! Asa ca nu te mai stresa si BAFTAAA!

| Karinn explică (pentru Codolan_Razvy_1991):

Mulţumesc pentru încurajări. >big grin

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Lasa ca... destui au luat note din burta, sunt satul de copii din astia care incep sa planga cand vad la ce nivel is cu adevarat.
Si cand treci pe langa ei pe strada, nu se pot suporta de 'inteligenti' ce sunt.
Lasa ca nu mori daca te duci la un liceu mai slab, din contra, iesi cu medii mai mari.

| Karinn explică (pentru Liviu):

Înainte să îmi văd nota la mate. îmi planificam viitorul, chiar facultatea! laughing De exemplu. dacă merg la Mediu, eu nu voi putea intra la facultatea de Litere, adică acolo unde vreau eu. Ştiu că nu sunt strălucită..Am şi eu în clasă "inteligenţi" de ăia care atunci când şi-au văzut notele i-au luat cu leşinul.Cum am mai zis, niciodată nu am fost bună la mate dar în schimb mi-a plăcut foarte mult româna şi m-am bucurat să văd că cei ce se credeau cei mai buni la română au avut un astfel de şoc, îl numesc eu trezire la viaţă..Acum.în legătură cu intrarea la liceu şi la profilul dorit, Doamne ajută!

Răspuns utilizator avertizat