| mnthseby a întrebat:

Am luat la evaluarea nationala nota 9.85 la matematica si 9.25 la romana. Sunt din Galati. Problema e ca nu stiu la ce liceu sa ma duc. Media 5-8 este 8.86. Deci media de admitere este 9.20.Ce imi sugerati?
P.S- la profilul stiinte ale naturii

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi cu ce medii s-a intrat în anii trecuți, www.edu.ro, secțiunea licee.
Mult succes pe mai departe și felicitări pentru notele mari luate.
Pa, pa.

| behappy a răspuns:

Eu sunt la Racovita...e un liceu destul de ok..Profesorii de mate sunt cam naspa...contacteaza`ma daca mai vrei detalii big grin

| Ceriik a răspuns:

Si eu sunt din Galati (clasa a 10a la peda mate-info).In 5-8 am invatat la cuza si pot sa zic ca era suuper. Profesorii pe langa ca predau bine dadeau si lectii de viata si erau super glumeti. Sfatul meu e sa te duci la mate-info nu la stiinte ca e cea mai buna clasa si toti profesorii buni din scoala se bat pentru ea.O profesoara de biologie de la cuza ne-a zis odata ca ea niciodata nu ea profilul stiintele naturii ca sunt "numai batuti in cap"..ma rog asa considera ea. La pedagogic e cam greu si strict. multi tarani si tocilari...Deci sfatul meu e sa alegi mate info -intensiv info la cuza.App si fratele meu e a8a si vrea tot in clasa aia(are 9.58 media de admitere). Mult succes!

| Ceriik a răspuns (pentru Ceriik):

Plus ca profilul mate info o sa te ajute mai mult pe viitor.

| FaraSareDoi a răspuns:

Nu te pot indruma la ce liceu te poti duce, pentru ca nu sunt din acest oras.
Depinde de tine acum. Iti place mai mult mate, chimie, fizica, bio? Du-te la stiinte ale naturii! Ai putea incerca la toate liceele care au acest profil, chiar daca s-ar putea sa ti se para ca nu ai sanse. Cine stie? Poate intri la cel mai bun liceu din orasul tau... Succes la admitere.