| GabrielGaby200307 a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare, eu sunt o persoana sedentara care stau 7-8 ore pe pc pe zi, dar am 15 ani si doar 58 de kg, nu ma ingras ....Cand fug sau asa uneori imi bate inima prea tare, imi puteti da si mie cateva sfaturi cum sa nu mai fiu sedentar,va rog eu,ca, chiar sunt dispus sa fac orice numa sa nu mai fiu sedentar si stresat!

Răspuns Câştigător
| TimSem a răspuns:

Profita de exterior!
De exemplu, acum iesi la o bataie cu zapada, la o sanie etc etc.
E o lume mare in care poti face atat de multe, doar sa scoti piciorul afara! Pentru asta nu exista sfaturi, ci doar vointa!
Bafta!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide calculatorul si iesi mai des la plimbare. Sedentar devii prin obiceiurile pe care le ai. Schimba-ti obiceiurile.