| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU ^^
Am si eu o problema...
Sunt clasa a6a, si imi place de un tip din clasa a8a. De 2 ani il plac, dar totusi n-am vorbit niciodata cu el fata in fata, ci doar il privesc de la distanta. Am mai vorbit cu el pe mess, dar neah. Un baiat i-a zis ca il plac si de atunci cand trec pe langa el trebuie sa se uite la mine. Cand il vad, parca il plac si mai mult, pentru ca nu sunt ca toate pitipoancele sa stau cu unu` doar 10 minute, apoi sa-l gasesc pe altu. Deci ar fi ca o prima iubire, sa zic asa :]] La vara vine vacanta, deci el se duce la liceu, si n`o sa il mai vad :[ M`am gandit ca la ultimul clopotel sa imi fac curaj si sa ii spun ce simt pentru el thinking Credeti ca e bine? Vreau si eu sfaturi :[[ Dau si funda >:

Răspuns Câştigător
| AngoOra a răspuns:

Si ce crezi ca rezolvi daca ii zici?
daca nu are sentimente pentru tine, va rade si isi va bate joc (cel putin asa sunt majoritatea baietilor)
gandeste-te ca tu esti mai mica ca el, cu 2 ani! nu e prea mult, dar ce crezi ca vor zice colegii lui cand vor afla? "ce faci ba ai prietena de a 6a?" ei sunt baieti, singur vor vb intre ei
daca vrei neaparat sa afle ca il placi, nu ii spune ci arata-i...stii vorba aia:"cand iti spune cineva ca te iubeste, spune-i ca minte, caci dragoste nu se soune, ea se simte"
deci... fa cum faci dar nu i-o spune direct... ia-o si tu pe drumuri laturalnicewinking vb si voi mai mult pe mess, intreba-l de cls a 8a, de hobby-urile lui, de coleg si alte chestii din astea
baftawinking

3 răspunsuri:
| AlexutzaDulcika a răspuns:

Depinde.eu sunt a7a am fost pusa in situatii de genul asta... daca e genul smecher nu ii spune in nici un caz daca nu spune-i dar sa stii ca o colega de-a mea a avut tot in a 6 a un iubit de a 8 a dar la anul relatia se rupe pentru ca el e la liceu si...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aoleoo AngoOralove strucklaughing
o sa te faci psiholoagabig grin:; x
si chiar mai pus pe ganduri

Deci pe bune
AngoOra are foarte mare dreptatewinking
crede-ma
am fost pusa in situatii din astea da mai maribig grin
si cred ca ink mai sunt. da ma rog...
daca tu crezi ca chiar il placi
spunei.nu pastra in tine durerea sau nelinistea ca nu iai spus
Baftawinking

| Lolly184 a răspuns:

Buna

"prima iubire" ce ciudat suna.hai sa-ti zic ceva. ce simti tu pentru el nu e iubire, tu doar il placi.si eu am trecut prin asa ceva, si crdeam ca pfff. iubire ce mai, poti sa ii spui ca il placi.de ce nu, dar eu zic sa mai astepti pana prin clasa a 8`a, a 9`a.parerea mea happy