| Alex4LighT a întrebat:

Buna seara/buna ziua! As avea si eu nevoie de niste pareri sau sfaturi in legatura cu "situatia" mea:
Era o fata dintr-o clasa paralela cu a mea si intr-o perioada tot flirta cu mine, sau asa credeam eu.Ma lua in brate,statea la mine in poala,o tineam in brate,vorbeam destul de des cu ea prin mesaje,pe mess,apoi cand i-am spus ca o plac is as vrea sa fim impreuna, doar am stat cateva minute(5-10 minute) impreuna si vorbind... Apoi(fiind vacanta) nu am mai vorbit...
Dupa vacanta era parca distanta si diferita cu mine, nu cum era inainte...
Acum ca este agapa de sfarsit de a 8-a cat de curand, am invitat-o sa mergem impreuna.Prima oara mi-a spus ca "vedem noi",deja vorbeam de ceva timp prin mesaje seara, iar a 2-a oara cand am intrebat-o dupa vreo 2 zile, mi-a spus ca are o proba la liceu cu o zi inainte de agapa(nu stiu ce legatura ar fi avut asta,si eu am examen de bilingv tot in aceeasi zi)insa nu am zis nimic,ca nah,intelegeam si eu unde batea(adica sa nu mergem impreuna,asa cred eu).Si eu nu i-am mai dat mesaj, insa acum in ultimele 2-3 zile imi scria ea,discutam despre chestii diferite si i-am spus daca s-a decis pana la urma,si sa-mi dea un raspuns serios,atunci nu mi-a mai scris nimic,iar eu am zis sa o las balta cu asta.
Si eu tot imi zic, ce mentalitate ciudata.Pareri si sfaturi(despre ce as putea,sau as fi putut face).Rog seriozitate:].

P.S: Daca e cineva care e dispus/a sa ma asculta sau sa imi mai dea un sfat din cand in cand, rog sa dea un mesaj privat.O zi buna!

Răspuns Câştigător
| PsihinG a răspuns:

Ar exista 2 motive probabile pentru care te tine la distanta de ea:
1) Poate sa-si fi facut un prieten pe timpul vacantei, dar te place si pe tine si nu prea e sigura pe care sa aleaga dintr-e voi 2.
2) Te place cu siguranta, vrea sa fiti prieteni, dar inca nu e pregatita sa aiba o relatie cu un baiat.
Sfatul meu, este sa o intrebi daca are alt prieten, o rogi sa fie sincera cu tine.Bafta