| PinkBlue05 a întrebat:

Heii TPU. Ce imi recomandati pentru tratarea acneei? [dar sa fie ceva naturist]

2 răspunsuri:
| OlariuRox a răspuns:

Buna! Se tamponeaza de mai multe ori pe fata cu o felie de rosie prospata.a doua zi, se tamponeaza fata cu frunze de macris strivite.se lasa fiecare remediu saactioneze 30 de minute, dupa care se spala fata cu apa rece.Pentru prevenirea acneei, se sterge cat mai des fata cu o lotiune oreparata din 100 ml suc de rosii, 40 ml alcool de 90 grade si 1 ml de glicerina.

| Andreea010100 a răspuns:

Heey. Se foloseste extract de alun sau ulei de arbore de ceai. Sper ca te-am ajutat!