| GoAwayBitch a întrebat:

Heii TPU, credeti ca daca cineva ii face rau altcuiva, la acel cineva care a facut raul o sa ii se intoarca inapoi? big grin

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De multe ori se intampla ca raul facut altora sa se intoarca impotriva noastra

| TheAce a răspuns:

Personal cred cu tarie in Karma pentru ca e usor aplicabil si se bazeaza pe un principiu extrem de simplu: In momentul in care actionezi intr-un anume mod te icnarci cu o anumita energie. Stim desigur ca intregul Univers e incarcat energetic si ca energia se gaseste peste tot. Asadar, se presupune ca modul in care iti canalizezi energiile poate influenta ''tragace'' ale vietii tale. Daca ai facut rau cuiva atunci se prea poate ca acea energie negativa acumulata de tine sa se intoarca ulterior impotriva ta (cum de altfel ar fi si corect). Totusi, o fapta rea poate fi anihilata cu o suma de fapte bune. De asemenea, daca faci fapte bune, atunci e comform zicalei romanesti:'' Bine faci si bun gasesti!happy''

| GoAwayBitch explică (pentru TheAce):

Eu nu fac rau la nimeni, doar ca mie mi se face rau prea mult. oricate fapte bune as face degeaba

| TheAce a răspuns (pentru GoAwayBitch):

Eu am explicat global. Imi pare rau daca nu treci printr-o perioada prea buna dar intr-un fel sau altul lucrurile se vor aseza.happy

| GoAwayBitch explică (pentru TheAce):

Multumesc de incurajare :*

| TheAce a răspuns (pentru GoAwayBitch):

Anytimehappy

| Fridăm a răspuns:

Da, se întoarce. Şi spun asta pentru că am ''dovezi''.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu sigur se intoarce! este asa zisa ''lege a bumerangului'', sau ''cum faci, asa primesti''!
asta nu inseamna ca se intoarce imediat inapoi, pot trece si 20 de ani pana sa platesti pentru raul facut cuiva in trecut!
de aceea trebuie sa fim mai buni, mai toleranti, calmi, zambitori, optimisti, sa nu ne certam sau sa facem rau cuiva! astfel avem o viata frumoasa! happy
daca alegem sa facem rau, mai devreme sau mai tarziu, platim cu varf si indesat!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu cred ca neaparat vorba de reciprocitate, adica "tu imi dai in cap, dar si tie o sa-ti dea altcineva".
Fiecare din noi isi primeste doza de bine si rau in viata, in functie de evenimentele prin care trece, de persoanele pe care le intalneste, si de alegerile sale.
Desi, exista asa-zisa Karma, o lege universala care, cel putin teoretic, are scopul de a echilibra aceasta balanta intre bine si rau...

| WholeWorldTeam a răspuns:

Nu intotdeauna happy nu este o regula.Este doar o vorba din popr care uneori se inplineste.

| Godja_Lylishor_1999 a răspuns:

Pai s-ar putea :*