| Roxana0606 a întrebat:

Hei! Este adevarata zicala " Cu ce mana dai cu aia primesti"? Vi s-a intamplat ca o persoana care v-a ranit, facut sa suferiti sa regrete? Sa i se intoarca tot raul facut?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu e adevarata chiar deloc, aaa ca mai exista cate o exceptie, da, dar in realitate, e doar o vorba si atat, nimic mai mult.
Altfel spus asta e doar o amagire.
Daca e sa i se intample rau se intampla, indiferent ca ti-a facut si tie rau inainte.
Asta cu "roata se invarte" e facuta doar sa lasam noi de la noi si sa nu ne razbunam.

| NotMyFault a răspuns:

Da, mi s-a intamplat.