| AlecsandraUFK a întrebat:

Heii TPU. De 1 săptămână locuiesc la bunica mea, şi mi se pare că am înnebunit! Vă rog mult să nu faceţi miştouri.
Acum 4 zile a fost pomana bunicului meu, de 1 an.
Mai pe seara bunica mea a plecat la cimintir sa împartă,nu ştiu exact ce, mă rog obiceiurile. Ideea e că am rămas singură acasă. Am adormit pentru o clipă şi am visat cum bunicul meu stătea pe un scaun lângă mine, dar nu era deloc cum mil amintesc eu, avea un chip urât, ciudat. M.am trezit cu frică. Am mers la baie, pentru ca auzeam duşul pornit. am mers dar nu era. Am ieşit, la 2 minute s.a auzit cu trage cineva apa la toaletă. Mi sa făcut puţin frică şi am sunat o vecină,iar ia mi-a spus sa vin la ea. Am plecat,am lăsat dezordine in casă(gen patul nefacut,vase in chivetă). Când bunica mea a ajuns m-a sunat şi mi-a spus: bine că ai făcut curat,că eram obosită.
A doua zii am pers, tot aşa pe seară la magazin, şi era o fetiţă în faţa blocului. Prietenoasă din fire am salutat-o. Ea, nu mi.a răspuns. Când m.am intors fetiţa respectivă era tot acolo dar era cu spatele şi nu ma văzut. Şi pot să jur că am auzit-o cum spunea ceva gen " Moartea tuturor." cu o voce dinaia sadică. Poate vouă nu vi se pare ciudat dar pe mine m.a speriat.
Şi mi sau întâmplat multe. Gen: Eram în bucătărie îmi făceam un ceai când a cazut icoana de pe perete şi s-a spart sau. am găsit măsuţa din sufragerie cu picioarele în sus...
Chiar nu vreau sa mă luaţi la mişto, vreau un răspuns sincer. Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
| MelissaJohns a răspuns:

Chiar m-a speriat putin intamplarea ta, eu am avut vise ciudate, pana i-am povestit mamei si ce coincidenta si ea avea la fel, si am chemat preotul sa ne faca slujba in casa iar dupa nu am mai visat asa.Eu zic sa faci si tu la fel. Vorbeste cu bunica ta si spune-i.happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o plimbare în are liber, nu te mai gândi la cele întâmplate, stai în preajma bunicii, etc.
Dacă te uiți la filme horror, renunță la ele și poți chema și un preot acasă.
Pa, pa.

| InSoMnIaC a răspuns:

Ce filme ai vazut azinoapte?
laughing