| AndreeaDeiia a întrebat:

Heii, TPU. De ce in perioada adolescentei ne preocupa atat de mult felul in care aratam?
Si de ce ne uitam in oglinda si ne vedem toate defectele infatisarii? :\

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu am trecut de perioada adolescenței, însă nu-mi neglijez deloc înfățișarea. Din contră, mă preocupă... aspectul meu!
Iar în oglindă, ajungi să-ți vezi doar părțile frumoase.batting eyelashes

| AndreeaDeiia explică (pentru floresdemayo):

Nu si daca caracterul e mai frumos decat infatisarea.winking
Era o intrebare in mare, nu ma refeream la mine in special.

| floresdemayo a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Totul se îmbină, draga mea. Bănuiesc că de la o anumită vârstă, sentimentele nu mai sunt confuze, cum sunt în adolescență, capeți mai multă experiență, încredere, dar și stabilitate emoțională. La 40 ani, cum menționezi tu, te poți vedea chiar frumoasă, prin ochii copiilor tăi. happy
Oricum ar fi, femeia va fi în permanență, într-o continuă schimbare.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu acum, cand suntem frumosi si dorim sa fim si iubiti, atunci cand?

| AndreeaDeiia explică (pentru neutrino):

La 40 de ani, cand viata s-a dus.

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca de felul in care aratam depinde sansa fiecaruia de a-si gasi un partener, iar in perioada adolescentei asta incepe sa ne preocupe, pentru ca ne maturizam.

| mont a răspuns:

Nu doar in perioada adolescentei ne preocupa ci in toata viata incepand de la adolescenta, dar in special in tinerete. E un lucru normal, daca tineri sa nu aratam bine, cand atunci?