| Sadness12 a întrebat:

Heii TPU! De ieri sunt foarte racita (imi curge nasul, am nasul infundat, tusesc, am febra, ma doare gatul) si abia pot sa dorm noaptea..Problema e ca maine am teza la chimie si nu vreau sa lipsesc la teza dar nu cred ca rezist sa stau la toate orele. (mai ales ca fac si naveta) si m-am gandit ca as putea sa merg la doctor sa imi dea tratament si scutire si sa merg maine doar la teza pentru ca daca ma duc in halul asta nu o sa ma pot concentra si o sa ii racesc si pe ceilalti.Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Mergi la medicul de familie, iti va da reteta si scutire medicala. Maine poti sa mergi doar la teza si sa ii zici dirigintei ca ai scutire de la medic. Altfel nu vad alta solutie decat sa stai acasa daca nu te simti bine.

| ibaal a răspuns:

Daca te simti capabila sa mergi doar pentru teza,ar trebui sa faci asta. Este ok sa dai cu restul clasei,iar apoi sa pleci acasa.
Dar,daca te simti foarte rau, si ai scutire medicala, poti sa-ti dai teza singura!
Vorbeste cu profesorul tau, din motive medicale poti reprograma. happy
pana atunci, ceai si odihna!
intreaba si vezi ce rezolvi!
Insanatosire grabnica!