| AliiiinaPC a întrebat:

Heii TPU,deci am un prieten, n-e cunoastem de 1 an si jumatate si incepusem sa simt ceva pentru el si am zis la doua prietene,Ina si Karina,iar Karina GURA SPARTA i-a zis baiatului ca imi place de el,sentimentul nefiind reciproc, lui ii place de altcineva.
Acum eu sunt trista si imi vine sa plang mai mereu ca noi doi ne aveam ca fratii si de cateva zile el nu vrea sa stea cu mine.
Ce i s-a intamplat?
DAU FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine îți faci timp într-o zi te duci la el și îl rogi să vorbiți.Îi spui că totul a fost o glumă și să nu mai pună la suflet orice spune Karina și Ina...( sau cum le cheamă )

Dar dacă nu o să vrea atunci lasă-l pentru că dacă nu vrea să fiți iar prieteni e din vina lui nu a ta pentru că tu ai fost sinceră cu el dar el s-a supărat din nimic.

4 răspunsuri:
| Floricikmov a răspuns:

Mai bine ca a aflat pentru ca asa stii daca si el simte ceva pentru tine daca nu ii spunea prietena ta nu aveai de unde sa stii. Incearca sa vorbesti tu cu el nu pritenele tale asa lamuresti totul. Daca vorbesti cu el vezi si punctul lui de vedere, ca doar va aveti ca fratii.

| Simion_Ana_2000 a răspuns:

Hei!
Probabil ca ii e frica sa nu te raneasca si sa-ti spuna ca nu te place sau poate chiar te place.
Incerca pe cat posibil sa comunici cu el si sa afli de la el, mai exact ce simte.

| YzaBella13 a răspuns:

Ori simte ceva pentru tine ori ii ie frica sa simta. Poate doar vrea sa fiti prieteni si ii trebuie timp sa se gandeasca la asta. Si eu am prietene de genul, asa afli daca e bun pentru tine.Ar trebui sa vorbiti, siguri. Sfatul meu ar fi sa spui doar unei persoane (in care ai incredere maxima) pentru ca mereu trebuie sa te deschizi unei persoane. Sper ca te-am ajutat!

| byzu a răspuns:

Se scrie "ne"