| AlleSss a întrebat:

Heii, TPU!
Ei bine. De ziua lui Mihai Eminescu, noi am pregatit cateva poezii. Ma rog, le vom recita pe 24.
Numai ca, eu nu am un rol foate important. Ma rog, nu ma vad deloc si nu prea imi place faza asta. big grin.
Si am cele mai bune note la romana, si nu m-a pus macar sa ma vad. Ma rog.
In dimineata aceasta i-am trimis un sms doamnei de romana in care scria ceva gen " Buna dimineata. Pot invata si eu, va rog frumos, o alta poezie decat cea cu Luceafarul? Daca nu se poate nu e nimic. Multumesc indiferent de raspuns! "
La care ea mi-a spus.:"Vorbim la scoala."

Am procedat gresit?
Ar trebui sa ma simt prost?
Nu am facut bine?

Funda!

Răspuns Câştigător
| AlecssUhm a răspuns:

Nu ai procedat deloc gresit, dar ar fi trebuit sa ii dai un apel, nu SMS.
Oricum Luceafarul este o poezie frumoasa, dar faza ca nu te vezi poti discuta cu ea, nu-ti taie gatulwinking.
Baftabig grin.

| AlleSss explică (pentru AlecssUhm):

Nu este ca nu pot recita, numai ca eu sunt Demiurgul si nu apar deloc in "scena". Dar voi recita si replica Demiurgului [ Dumnezeu ] happy. Am vorbit astazi la scoala cu doamna, si inca o poezie. happy

3 răspunsuri:
| summer12 a răspuns:

Probabil stie si profa ce fitoasa esti si ti-a dat un rol dupa sufletul tau smug