| alinionutz670 a întrebat:

Cum sa ii spun la tatal iubitei mele, ca sa o lase pe iubita mea si sa fim impreuna.Mama iubitei mele este de acord ca noi sa fim impreuna.
Cum as putea sa-l conving pe tatal fetei?

fundita + vot!

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Unui barbat care are fata, trebuie sa-i demonstrezi ca esti in stare sa faci fata vietii de familie.Adica sa stie ca fata e intretinuta cel putin la nivelul de acasa, cel putin acelasi comfort, si ca ai un venit sigur pentru a asigura un trai decent, in cazul aparitiei unui bebelus.

| Mihaela1964 a răspuns:

De ce trebuie sa-i spui tu asta? Cred ca trebuie anuntat de fata si de mama ei, tu n-ar trebui sa participi la asa ceva.Mai gandeste-te...o ceri de sotie, cumva?

| NeymarJr11 a răspuns:

Bos

1. Daca e de la tara, ajuta-l la camp la treaba ce tine de casa.
2. Du-te cu el daca e la piata ajutal peste tot.

3. Daca e la oras la fel vorbeste frumos cu el ia-ti inima-n dinti, si du-te la el.
4. Ajuta-l cu ceva, nu stiu s-a il ajuti la lemne mergi cu ei la gratar, la baie nu stiu.
5 Daca tata-l fetei e bogat, si tu esti sarac las-o balta nu vei avea nicio sansa tongue

6. Funda si sper sa reusesti.

| Xenia16 a răspuns:

Ajuta-l cu orice, incearca sa ii fi aproape, mergi la prietena ta acasa cat timp este si el si discutati despre masini sau subiecte comune

| alinionutz670 explică:

Am uitat sa zic ca tatal fetei e de la sat.

| yAsMy11 a răspuns:

Ajutal cu treburile casei, incearca sa-i castigi increderea si sa vada ca esti bun pentru fiica lui.Succes!

| kentboy a răspuns:

Simplu happy i-ati inima-n dintii si spune-i. nu poate fii asa rau. si prietenul meu avea aceeasi problema, tata parea un om sever si lui i-a fost teama sa vorbeasca cu tata,se gandea ca poate o sa ma pedepseasca,dar cand a venit la noii sa vorbeasca cu tata,mama era langa noi, tata vazand ca mamanu are nimic in potriva, a fost si el de acord! incearca, nu ai nimic de pierdut! cel mai bine e sa afle ambi parintii, asa nu trebuie sa mai minta prietena ta parinti si o sa vedeti ca relatia voastra se va schimba in bine! sper ca ti-am fost de folos, doar incearca! funda?