| LittleRed a întrebat:

Heii TPU! M-am certat recent cu niste prietene de ale mele so mereu ma umilesc. Am incercat sa ma impac cu ele dar nu am reusit. Vreau niste replici rautacioase, deoarecw de obicei ele au ultimul cuvant si ma umilesc. Iar una din aceste scorpii ii place de acelasi baiat decare imi place si mie si mereu e mai buna decat mine la orice. E populara si dupa parerea altora, de treaba, insa unii o urasc si stau cu mine. Intr-un fel clasa mea e impartita in doua cu sefe...ca sa zic asa...intr-un fel sunt eu contra ei! Iar tipul de care imi place si mie si ei e mereu la mijloc. Nu mai suport! Vreau sa scap de ea! Dupa o prietenie foarte buna cu ea pot sa zic din toata inima ca O URASC!

Răspuns Câştigător
| notsoslimshady a răspuns:

Am un prieten care ii place sa faca misto de mine de fata cu alte persoane. odata cand eram doar eu cu el si cu un prieten, a facut misto de mine cateva minute in continuu iar eu i-am raspuns in final "mhm...da...tot puti" laughing)) si i-am dat mucu!
ma rog, nu asculta oamenii de mai jos care zic sa nu le bagi in seama.dar e vorba de reputatie aici, nu? si reputatia conteaza.Nu le ignora!
cauta si tu replici bune,ar trebui sa iti vina pe loc
una care imi place mie contra fetelor ar fi "daca esti asa excitata cand te uiti la mine, du-te si suge-ti singura pl"
laughing) cauta pe cineva care e de partea ta crede-ma ajuta sa le umilesti, si de obicei umilestele cu o chestie foarte scurta

| LittleRed explică (pentru notsoslimshady):

Eu nu prea injur...si daca injur ma vor face "needucata"batting eyelashes. Astazi am facut un pct cu tipa asta de care va tot spun, adica sa nu ne mai luam una de alta. Si cand am intrebat.o daca vine sambata la o petrecere, a zis ca da. Si vin si celelalte c***e ale ei. Cand am intrebat.o ce caoua i.a luat copilului respectiv m.a intrebat" de ce te bagi in seama cu mine?" si eu i.am zis ca doar i.am cerut un sfat. Si iar a inceput sa comenteze. Iar la petrecere imi e frica sa nu ma mai umileasca. Vine si tipul de care ne place si daca ma umileste acolo cred ca ma v.a apuca plansul. Nu o mai suport! E o idioata! Mereu atrage lumea cu linguseli si desi mi-e greu sa o zic.sunt foarte geloasa pe ea! Mereu cand intra intr.un bucluc iesea cu usurinta si mereu iese in evidenta si ma depaseste. E mai bun ca mine la orice!(exceptand scoala. _____.)! Vreau sa o umilesc si eu cumva! Mereu cand se ia in gura cu mine ma atinge ecact la punctul sensibil, ma tinteste fix in cele mai ascunse ganduri! Iar eu pana nu ii inchid gura, nu ma las! E o situatie foarte naspa! Va rog ajutati.ma! Ieri m.am eervatsa trebuie incat am luat niste perne si am inceput sa urlu si sa injur stand cu capul in ele, mai ceva ca taranii!

9 răspunsuri:
| TabooR a răspuns:

Nu te injosi si raspundele cu aceeasi moneda spune-le verde'n fata "GANDESTE NU FI PESTE"! Daca ajungi sa cauti replici pe net e grav.Ar mai fi o solutie sa nu le bagi in seama happy te uiti la ele ca la maimute

| Anon352 a răspuns:

Nu inteleg tu de ce vrei sa te cobori la nivelul ei? Adica si eu am fost uneori in aceias situatie, dar nu trebuie sa porti pica! bucura-te de viata iesi cu prietenii pe care ii ai, daca aia ii vaca daon colo si las.o in amaru ei sa isi traiasca viata de scorpie. tu esti mai buna. nu fi rautacioasa nu.i intoarce replica pur si simplu ignoro iti va fi de mare folos crede.ma k daca i.o intorci o sa o duceti intr.o cearta continua si asta o sa te doara avand in vedere ca ati fost prietene bune...asa ca tu vezi.ti de treaba ta. In caz ca nu te.am convins sa o lasi in amaru ei uite aci...: Ok scumpa:* stai calma, ai tot ce si.ar putea dorii un baiat day dreaming. mustata si muschi! felicitaari:* (dupa opinia mea asta doare cel mai tarelaughing), Daca te.am jignit, am savurat.owinking ma rog altele iti mai zic si altii, sper sa rezolvi problema cum vrei succes:*

| LittleRed explică (pentru Anon352):

Dar ea ma urmareste intentionat ca sa ma unileasca...si ea fostele ele prietene.ne uram.reciproc...in adevaratul sens "a uri"! am momente cand ma gandesc cum ar fi daca ea ar muri? ar fi super![avand in vedere ca nu sunt crestina, ci musulmana, nu cred in Dumnezeu sau Iisus Hristos sau in ce mai credeti voi]

| LittleRed explică (pentru LittleRed):

Si nu am lasat.o niciodata sa vada ca ma enerveaza. Insa am observat ca stranceste din diti cand vede ca eu chiar nu reactionez. Imi vine sa o distrug! E exact opusul meu la aspect fizic( eu sunt blonda[va rog nu va ganditi ca.s proasta, sunt doar niste mituri idioate] parul e lung, ochii albastrii, iar ea e bruneta cu parul scurt si ochii caprui) si suntem exact acealeasi laaspect moral( baietoase[ nu injuram, ne luam skateri si jeansi colorati si tricouri largi sau tricouri si hanorace(hanorace gen bershka sau pull and bear, ca sa nu ganditi ca suntem gangstere...ca sa zic asa)] si aveam aceeasi voce, acelasi comportament si lista poate continua).eu sunt scorpion, ea pesti(uscat-umed). deci ne ram reciproc in adevaratul sens "a uri"!

| LittleRed explică:

Mereu ma uramareste si ma umileste intentionat. Suntem exact opusul. Eu sunt blonda [nu va ganditi ca.s proasta, pentru ca.s olimpica la romana]cu parul lung si ochii albastri, iar ea e bruneta cu parul scurt si ochii caprui.Eu sunt in zodia scorpionului si ea este in a pestilor(uscat-umed), in schimb avem acelasi comportament, aproape aceeasi voce si suntem baietoase amandoua. Ne plac exact acelasi lucruri. Tot ce difera e aspectul si...inteligenta. Ea e varza la scoala(asta nu o mai zic pentru ca o urasc). Baiatul de care ne place ii plactipele baietoase insa care nu.s de alea cu muschi si cu mustatalaughing. Prin baietoase ma refer la faptul ca vestimentatia si comportamentul nu e acelasi.Eu de exemplu ma imbrac cu skateri, jeansi colorati si un tricou(cateodata maieu) si imi place sa ma dau cu skate-ul si BMX-ul. Si NU injur! Intorc repliile pe un ton ironic si batjocritor^^. Ea stoe cum sa ma umileasca, insa eu am incercat de mai multe ori si nu mi.a iesit nimic. MA DISPERA!

| CristianoRonaldo22 a răspuns:

Ce-ti mai place sa vorbestirolling on the floor

| Miruzuup a răspuns:

Ignorarea este cea mai buna metoda. arunca cu vorbeste urate in tine pentru ca este o frustrata care stie ca nu poate ajunge mai sus decat tinewinking

| Micutssa_Ramm_1996 a răspuns:

Heii...cate o data e neplacut sa fii injosit de catre persoana pe care o urasti, dar tine minte nu trebuie sa te intristezi...pur si simplu nu le baga in seama sau poti sa le spui :"orice om are dreptul de a fii prost, dar tu abuzezi de acest drept mult prea des„nu te lasa injosita de catre nimeni si nimic :-)