| sunshine34520 a întrebat:

Heii TPU!

Ma aflu intr-o situatie in care nu stiu ce sa fac. De vreo 2 saptamani imi place de un tip care mi-a dat semne si mi-a zis ca si el ma place, insa spune ca vrea sa fim doar prieteni buni pentru ca el chiar nu vrea sa ne strice prietenia pentru o relatie.
Acum chiar nu stiu ce sa fac. daca sa ramanem doar prieteni, sa incheiem prietenia sau sa-mi mai incerc norocul. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| alinus10 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii zici ca exista si posibilitatea de a ramane prieteni dupa relatie si sa ii spui ca tu il iubesti si nu ai vrea o prietenie, ci o relatie. Exista posibilitatea sa te piarda ca prietena si pierde 2 lucruri: si relatia si prietenia. Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui toate astea.

| sunshine34520 explică (pentru alinus10):

Am vorbit cu el si din pacate vom ramane doar prieteni. dar este okay intr-un fel. :3 Multumesc de sfat!

1 răspuns: