| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu a propus sa incheiem relatia dar a vrut sa ramanem prieteni si a acceptat...ideea e ca am pus ceva sentimente in relatie asta si as vrea sa incerc sa-l uit... ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Nu poti decat sa incerci sa continui viata. Stii... oricat ar durea, oricat ar fi de greu, oricat de doborata la pamant te'ai simti, viata nu se opreste la el. Ai o viata inainte, o sa iubesti din nou, o sa fi iubita. Incearca sa iesi cat mai mult cu prietenii, sa te distrezi, dar in acelasi timp sa petreci timp si cu tine. Pentru ca ai nevoie sa iti pui ordine in ganduri si sentimente. Spui ca noua lui relatie nu merge chiar atat de bine.asta nu ai de unde sa stii. Poate asa e. Si daca ai dreptate nu va dura prea mult. Insa nu e bine ca tu sa incerci sa te bagi intre ei. Nu cred ca ar ajuta la nimic, din contra. Daca chiar iti doresti o sansa, asteapta. Timpul te poate ajuta cel mai mult. Puteti vorbi ca amici, ca prieteni. Iar apoi daca se va desparti de ea, probabil vei avea o sansa. Pentru ca daca a fost cu tine probabil si el a tinut la tine. Si daca iubesti sau ti la o persoana...greu o uiti. Poate chiar niciodata (ci doar te obisnuiesti sa traiesti fara ea)

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai spune-i ca nu vrei sa ramaneti prieteni deoarece vrei sa il uiti pur si simplu.
Nu mai vb cu el deloc, nu te mai gandesti deloc, eviti locurile unde iti aduc aminte de el, arunci toate obiectele daruite de el si tot asa...
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzz

| stweety10 a răspuns:

Ca sa il uiti trebuie sa te indepartezi de el, daca o sa il vezi aproape in fiecare zi te asigur ca nu il vei uita. Trebuie sa te feresti de el cand il vezi, sa il ignori, sa nu iti mai aduci aminte de el, sa stergi toate pozele cu el, tot tot, ca sa nu mai ai nici`un contact cu el, altfel nu vei reusi.

| Gabitssaa a răspuns:

Gasesti diferite ocupatii, astfel incat sa iti distraga atentia. O sa te ajute sa nu te mai gandesti la el. De ex iesi cu prietenii afara, mergi la o petrecere ceva, distreazate. Am trecut si eu prin asa ceva. Multa bafta. fundita?batting eyelashes:*

| TyoღMarilynManson a răspuns:

Hm...esti la liceu sau scoala generala? Pai in primul rand ca sa il uiti trebuie sa inceapa sa iti placa de altcineva, ca altfel e greu.Nu stiu... Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| chEEEmicaL a răspuns:

Pe cineva pe care iubesti sau ai iubit, n`ai cum sa-l uitiwinking, chiar nu stiu cum ai putea sa-l pierzi din ganduri...iesi pe afara, imprietenestete cu altii...nu stiu,fa`ti o gasca cu care sa iesi zi de zi,si poate o sa gasesti pe altcineva, in felul asta o sa uiti treptat de el, dar sa nu crezi ca peste 1 zi 2, gata nu`mi mai amintesc de el happy.