| princessss a întrebat:

TPU ma dor rinichii foarte tare...nu stiu exact care e cauza.
Sfaturi?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! factori pot fi multi..raceala, infectie, pietre, dar cel mai bine e sa te duci la medicul de familie pentru un mic control si va sti cu siguranta despre ce e vorba, nu amana si nu ignora durerea cauzata de rinichi.

| foxsilver a răspuns:

Din pacate nu iti pot spune pentru ca nu sunt doctor.Trebuie sa faci un consult medical.
Tratamentul pe care ti-l va recomanda medicul,bineinteles si un regim alimentar, completeaza-l cu unul din urmatoarele ceaiuri:matase de porumb, radacina de maces, ceai din seminte de morcovi, din brusture sau din mesteacan.
Va trebui sa consumi mancare, chiar si paine fara sare.

| bogdan98tl a răspuns:

Sincer rinichii te pot durea din cauza ca ai mers cu picioarele goale pe gresie si de aici poti sa fi racit la rinichi, s-ar putea sa ai nisip, pietre ai doar dupa o perioada mai lunga de dureri in care nu le bagi in seama, problema ta ar putea fi si de la coloana (de multe ori durerea de la coloana se intinde spre rinichi). Sper ca ti-am fost de ajutor. Te rog mergi la un medic totusi pentru un control...si... stai linistita ca totul va fi binewinking. BAFTA!

| Christian94 a răspuns:

Incearca sa umpli o sticla de 2 l cu apa calda sau fierbinte si sa te pui seara cand stai in pat cu spatele pe sticla.