| Andre_2307 a întrebat:

Heii! de ceva timp ma balonez, ma doare foarte tare burta in partea stanga jos dar si in dreapta. Cand ma apas pe burta sunt foarte tare! Sunt niste dureri puternice care nu ma lasa sa stau in picioare doar" incolacita"! Eu am probleme si cu rinichii. Oare este din cauza la rinichii sau am o alimentatie proasta, beau foarte multe sucuri, mai ales Coca Cola, mananc cipsuri. si ma gandeam ca si din cauza lor! Acum nu stiu nu sunt medic sa pun eu diagnostic laughing! Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Esti in acelasi timp si constipat/a? Asta ar explica atat balonarea cat si abdomenul inferior dur la palpare. Daca asta e motivul, mananca mai multe fructe si legume(macar vreo 5 pe zi) si hidrateaza-te corect (cu apa plata, ceaiuri, limonade, nu sucuri, cafea sau alte porcarii!). Bea dimineata pe stomacul gol un pahar mare de apa.

| imitatiedeom a răspuns:

Inceteaza sa mai bei Cola si sa mananci chipsuri, si ai putea sa te duci la doctor inainte sa fie prea tarziuwinking