| andreeamaria1999 a întrebat:

Heii TPU.Vesnica poveste ACNEEA.Nu mai pot scapa dea ea.Am folosit Zynerit-ul dar s-a terminat si acum a aparut din nou acneea, si momentan nu imi pot cumpara inca un Zynerit.Intrebarea este cum pot scapa de acnee(cosuri)natural? Dau fundita celui mai eficient raspuns :*

Răspuns Câştigător
| CiocolatăCuCăpșuni a răspuns:

Nu prea cred că se poate natural. Eu am avut început de acnee și am fost la dermatolog, am luat tratament medicamentos dar și creme + în prima luna niște soluții preparate la farmacie, acum sunt în ultima luna și nu mai am aproape nimic pe față. Îți recomand să consulți un dermatolog că altfel riști să rămâi cu semne toată viața căutând metode naturiste care până la urmă nu dau nici un rezultat. Cel puțin eu asta am făcut și nu regret nimic happy P.S Pe lână medicamente și creme a trebuit și să am grijă ce mănânc, adică nu am voie ciocolată, alune, semințe etc, condimente în plus de ce este în mâncare și nici fast food big grin Baftă! :*

2 răspunsuri:
| ElSwe3R a răspuns:

Incearca cu miere de albine.Seara cand te culci da-ti cu miere de albine si lasi toata noaptea. Dimineata te speli.Si in cateva zile o sa dispara!

| AlexBomba a răspuns:

Salut! Incearca Brevoxyl crema (costa putin 20-30 lei) se gaseste online, am avut aceeasi problema, am urmat zeci de tratamente prescrise de medic dermatolog fara rezultate de durata, in ultimul an am folosit Brevoxyl (doar 2 tuburi) si am scapat, au mai ramas doar mici cicatrici pentru care folosesc un alt produs...Conteaza foarte mult si ce mananci, in ultimul timp am incercat sa renunt la carnea de porc, ciocolata si sucuri. Mult succes! CONTEAZA FOARTE MULT CE MANANCI!