| Marmeladutsa a întrebat:

Heii,TPU! Vreau si eu niste stts-uri sau sms(nu stiu exact cum le zice) gen: o lacrima varsata pentru pers. iubita inseamna ca-ti pasa....rimite acest sms la n pers...etc. >Fundaa:!

Răspuns Câştigător
| BiaIoana98 a răspuns:

Iei cuvantul dragoste ca atare si nu intelegi cum de ceilalti vad dregostea drept apa si pamat, cand ea este foc si scantei.
Conditia dragostei e sa caute nu sa descopere, sa vrea sa stie, fara sa afle.
Dragostea/Iubirea poate fi exprimata prin cuvinte ce dau forta sentimentelor.
Un trandafir cat de frumos, tot isi schimba fata, dar un prieten credincios ramane toata viata.
Chestia cu dragostea e ca esti mereu la mila ei.