| Criss657 a întrebat:

Heii! Trebuie sa ma inscriu la liceu si am o dilema in ceea ce priveste fisa medicala. Noi nu am avut un cabinet medical care sa apartina de scoala, iar cand m-am dus la medicul de familie acesta mi- a dat un aviz epidemiologic care contine toate vaccinurile care mi-au fost facute, iar pe verso scria ca sunt apta pentru inscrierea la liceu. Deci am nevoie de acea fisa medicala sau acest aviz este echivalentul fisei? Ma puteti lamuri, va rog? Va sunt oricum recunoscatoare!

3 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Fisa iti trebuie la dosar, dar trebuie sa te duci si la medicul de familie sa iti dea o adeverinta pentru inscrierea la liceu.

| Criss657 explică (pentru Anon31241212):

Mi a dat o chestie ca sunt apta pentru inscriere la liceu, fisa aia in ce consta? Mie doctorul mi-a dat ca avizul epidemiologic si fisa aia ca s apta, si mi-a spus ca nu mai este necesar altceva. In ce consta acea fisa pentru dosar?

| Anon31241212 a răspuns (pentru Criss657):

Fisa medicala (aia cu vaccinuri) e diferita de adeverinta. Iti mai trebuie adeverinta de la medicul de familie pentru liceu.