| CorinaAici a întrebat:

Heii.
Voi ce faceti cand va simtiti singuri si melancolici?
Dau funda pentru. cele mai bune idei happy ^_^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Păi fac lucruri care să mă scoată din starea aceea sau măcar să mă menţină ocupată pentru a nu mai avea timp să mă gândesc la ce mă făcuse să ma simt singură, neînţeleasă şi cum spui tu, melancolică
Mie îmi plac mult lucrurile legate de ştiinţă şi parapsihologie, lucruri în general de nepătruns însă începând să mă gândesc la ele şi să îmi formez tot felul de teorii şi ipoteze uit de mine şi de problemele mele.
Pe acest site, cred că găseşti răspunsuri la multe întrebări pe care ţi le-ai pus până acum : www.scientia.ro
Nu e singurul site de specialitate însă eu îl consider a fi unul dintre cele mai bune.
Nu ştiu dacă ai auzit până acum de fenomenele petrcute în pădurea Hoia Baciu, de lângă Cluj.Nu tot ce vei găsi pe net sunt date reale, însă sunt şi afirmaţii făcute de parapsihologi renumiţi demne de luat în seamă care cred că ţi-ar capta curiozitatea, pentru că dă viaţă multor poveşti ale copilăriei.
Sau declaraţiile făcute de oameni care au fost în moarte clinică o bună perioadă de timp şi atunci când se trezesc spun lucruri care pentru noi par inimaginabile, dar nu exista din păcate o bază ştiinţifică.

Nu ştiu care e personalitatea ta şi ce îţi place ţie să faci. Poate că nu eşti interesată de lucruri controversate şi de natura celor care mă preocupă pe mine, însă ce e cel mai important atunci când eşti în starea asta e să nu te complaci în ea, să nu asculţi muzică tristă, să nu te gândeşti la lucruri care te fac să fii tristă!

Ascultă melodia asta, sper să te facă să te simţi mai bine: http://www.youtube.com/watch?v=aWxBrI0g1kE&ob=av2e

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Ascult muzica.
de obicei kissfm

| Nastia a răspuns:

Ascult muzica trista sau ma uit la un film care imi place mult.

| Anduciu a răspuns:

Stau singura sau cu porumbeii.

| OnixXdd a răspuns:

Scriu poezii, compuneri. în jurnal happy
Sau mă uit la o comedie şi-mi trece melancolia aia imediat rolling on the floor

| patrick98 a răspuns:

Asculti muzica

| lory81 a răspuns:

Vizioneaza un film, de preferinta o comedie buna, alaturi de un castron de popcornwinking
ps: fara dulciuri ca ingrasa rau in astfel de momentebig grin