| Puf a întrebat:

Cand amintirile va dor si va simtiti foarte melancolici, ce faceti sa treceti peste starea asta?sad

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Exista un alt gen de melancolie, mai subtila si mai rafinata: parerea de rau dupa lucrurile pe care ai fi vrut sa le faci si nu ai putut. Aceste doua tipuri de regrete umplu intimitatea unui om incarcindu-l cu o dureroasa nostalgie retrospectiva, intr-un cuvint cu melancolie. Chiar si persoanele cinice sau pragmatice au clipele lor de melancolie. Chiar daca mai rare si pasagere, totusi le au.Ma consolez cu ideea sa totul este trecator si imi vad de viata mai departe.

10 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Dau muzica la maxim si incerc sa ma relaxez...sau vb cu iubitu' ca sa-mi treaca starea proasta(doar dca nu sunt suparata pe el)

| Farcas a răspuns:

Orice doar sa scap de stare.De obicei cand sunt suparata, sau nervoasa fac curatlaughing, dar altadata de lene ma pun la un film comedie ceva de genu: home alone, american pie, van wilder, etc sau ies cu prieteni in oras la film, la mall, sau chiar un party e recomadat in cazuri de astea.
bye.

| Spufff :x a răspuns:

Plang. pana ma gaseste mama toata neagra[de la rimel] pe la ochi sigh

| tyana a răspuns:

Eu fac sport, ma simt mai relaxata dupa si nimic nu mai pare atat de negru cum era!happyGandeste-te ca ce simti acum e doar o perioada care in scurt timp va trece! Asta e viata noastra cu bune si cu rele!

| ҡđų' a răspuns:

Cred ca te referi la starea aceea cand simti ca te doare sufletul
pai...eu una ascult melodii triste ...chiar daca accentuiaza starea, dupa ma simt mult mai bine
sau vorbesc cu o prietena si ii povestesc tot

depinde de fiecare om in aprte si de caracterul sau

| multimoak a răspuns:

Terorizez prima persoana care-mi iese in cale cu amintirile mele

| ._6225 a răspuns:

Incerc sa privesc partea plina a paharului. Chiar daca exista, chiar daca nu. O viata avem, nu? Trebuie traita din plin, fara prea multe boceli sau mai stiu eu ce. De ce? Pentru ca viata e frumoasa, daca stim noi cum s-o facem! Totul depinde de noi... Ma mai gandesc la faptul ca trebuie sa fiu mai dura cu viata, pentru ca nu e usoara intotdeauna. Cu cat sunt mai puternica, cu atat o sa imi fie mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite acum ma simt asa...si ce fac? nimic...ma gandesc.Sunt prea trista sa pot sa fac ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plang ca sa ma descarc si dupa ma simt mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica slow si imi fac singura curaj ca intr-o zi totul va fi bine, din greseli(chiar daca raman urmari)toti invatam.