| MariiiT69 a întrebat:

Heii:** Voi credeti in relatiile la distanta? Sau ati avut o asemenea relatie? Fundita cel mai bun raspuns:** P.S: Scuzati categoriabig grin

Răspuns Câştigător
| IoanaZpp a răspuns:

Da eu am trecut prin o relatie la distanta! Si a mers! Incearca sa te apropii atat de el/ea cat si de prietenii lui/ei! In momentul in care simti ca relatia nu mai merge te poti sfatui cu prietenii lui, care il cunosc mai bine decat tine! daca mai ai nevoi de geva scrie-mi

| MariiiT69 explică (pentru IoanaZpp):

De fapt chiar am nevoie de ajutor: Eu sunt cu un baiat din sighet, si eu sunt din sighet doar ca scoala o fac in Germania... un timp totul a mers foarte bine, dar acum de la o vreme de abia imi raspunde pe facebook chiar daca e pe telefon el vede mesajul dar nu raspunde. Ne intelegeam ft bine dar de la o vreme nu stiu ce poate avea sad oare are pe alta sau s'o fi plictisit?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred in astfel de relatii, am avut o relatie la distanta care a durat 5 ani sau mai pe romaneste:mi-am pierdut 5 ani din viata cu o astfel de relatie

| wforweirdo a răspuns:

Totul depinde de tine și de persoana respectivă, depinde cât de în serios luați voi chestia asta. La unii merge, la alții nu.

| intelegatoarea a răspuns:

Sincer..am avut si am..adica vorbesc cu un baiat de un an si ceva si urmeaza sa ne vedem..nu e adevarat ca

| Dariusuu a răspuns:

Normal ca cred.

Unele relatii chiar tin, daca chiar iubesti.

Dar asta depinde de la persoana la persoana. Daca sunt 2 persoane care sunt serioase de ce sa nu mearga?

Atata timp cat exista, incredere si respect nu vad de ce nu ar tine relatia.

| vlad89c a răspuns:

Nu... nu prea exista asa ceva, pentru ca "ochii care nu se vad se uita", te gandesti la acea persoana un timp, dar apoi o uiti si nu iti mai pasa de ea.
Insa daca o vezi regulat pe skype sau un program de genul, si sti ca mai e putin pana urmeaza sa o reintalnesti se poate ca relatia sa reziste.
Dar in general relatiile la distanta se destrama, pentru ca intalnesti persoane noi.

| Afa_Ceri_Cata_Log_1984 a răspuns:

Nu cred in relatii de la distanta. Relatia prin definitie presupune apropiere in toate sensurile posibile. Sigur, poate functiona o perioada, dar pe termen lung nu are viitor si lucrurile se racesc - aproape intotdeauna

| MRNoName112 a răspuns:

Mda..am avut multe relatii la distanta pe internet dar de fiecare data am avut de suferit numai eu oh go on. In realitate nu prea ma descurc de loc cu relatiile nu stiu de ce. Si daca gasesti o persoana care sa te iubeasca eu zic ca as putea crede in relatiile la distanta