| Stella a întrebat:

Heiii` as vrea sa slabesk vreo 10-15 kg pana in septembrie ma poate ajuta cineva?big grin ceva exercitii ceva numa nu diete nu prea pot cu dietele cu exercitii poate mai binebig grin mersihappy

2 răspunsuri:
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Un regim de slabit! Luni:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: o pulpă de pui la gratar, salată verde cu puţin ulei de măsline şi lămâie.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Marţi:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 200 g cartofi fierţi, cu pătrunjel tocat, 250 g carne de vită sau piept de pasăre fiert.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Miercuri:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 250 g de peşte la grătar cu puţină lămâie.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Joi:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vită la grătar şi 20 g brânză de vaci, salată verde.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Vineri:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: un piept de pui la grătar cu o salată la alegere, doi cartofi fierţi.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Sâmbătă:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: o farfurie de supă de legume.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Duminică:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 200 g şuncă, o cutie de iaurt de 200 g.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Timp de o lună de zile am ţinut acest regim şi am slăbit 12 kg. Se consumă obligatoriu 1, 5 – 2 litri de apă plată pe zi. Pe la ora 11:00 se poate mânca un fruct (mere, portocale, banane).

Vă urez mult succes! Slabesti 12kg intr-o luna. fundita>?

| Spikey a răspuns:

Fumeaza. Glumeam tongue
Sari coarda/alearga vreun km zilnic prin parc.Sau mai mult./ abdomene/flotari/traciuni.