| Dede99 a întrebat:

Imi poate da cineva niste statusuri triste de prietenie? thinking
Multumesc! DAU >FUNDA.puppy dog eyes:love struckkiss

Răspuns Câştigător
| Wh0Me a răspuns:

*Dacă ai nevoie de prietenia mea şi ne despart 100 de paşi, fă tu primul pas şi le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
*Un iubit te poate înjunghia în inima, un străin în faţa, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevăraţi nu poartă cutiţe la ei. (A boyfriend stabs you în the heart, a stranger stabs you în the front, a friend stabs you în the back, but best friends don't carry knives.)
*Prietenii adevăraţi sunt îngeri, chiar dacă au uitat să zboare...
*Un prieten adevărat e greu de găsit, şi mai greu de părăsit şi imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
*Dacă săruturile sunt valuri/ îţi voi da o mare./Dacă îmbrăţişările sunt raze/ îţi voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/îţi voi dărui toată galaxia /Pentru ea.
*Sunt înconjurată de îngeri. îi numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)
*Dintre toţi cei care vor intra în viaţa ta, numai prietenii adevăraţi vor lasă urme în inima ta. (There will be many people who will walk în and ouţ of your life but only true friends will leave footprints behind.)
*Un prieten adevărat e acela care îţi acceptă trecutul, te sprijină în prezent şi te încurajează în viitor. (A friend îs someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)
*Prietenia este că relaţia dintre mâna şi ochi. Când mâna se răneşte, ochii plâng. şi când ochii plâng, mâna le şterge lacrimile. (Friendship îs like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)
*O prietenie care ia sfârşit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
*Nimic nu-ţi poate schimbă mai mult părerea despre un prieten că succesul. Al tău sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend şo surely aş success: yours or his.)
*Prietenii vin şi pleacă, dar pe cei adevăraţi îi păstrezi toată viaţa.
*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodată prea lung. Că şi calea spre inima să. (The road to a friend's house îs never long.)
*Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunţat să mai speri. (A friend îs one who believes în you when you have ceased to believe în yourself.)
*Fereşte-te de explicaţii. Duşmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicaţii. (Never explain--your friends do not need iţ and your enemies will not believe you anyway.)
*Never forget the people who made you who you are.
*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!
*Cel mai bun accesoriu pentru o faţa: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)
*Laughing until your stomach hurts îs what friends are for.
*E mult mai uşor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie. (Iţ’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)
*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry îs when you’re laughing too hard.riends are forever. Boys are whatever.
*Good friends don’t leţ you do stupid things… alone.
*A true friend îs like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.
*A best friend îs like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.
*Friendship îs like China bowl: once broken, can be mended but crack îs still there.
*A friend îs one who knows you and loves you just the same.
*A friend îs one who knows uş, but loves uş anyway.
*Nu-mi spune cum să-mi aleg pretenii. Mă pricep la asta. Că dovadă, te-am ales pe tine.
*Un prieten vede tristeţea din ochii tăi, în timp ce ceilalţi se lasă păcăliţi de zâmbetul tău.
*Cel mai bun motiv să mergi la şcoală: prietenii.
*Prietenia este cel mai de preţ bun al omului. Fără prietenie nu e dragoste, fără dragoste nu e prietenie.
*Adevărată prietenie este precum lună. Nu o vedem zilnic, dar ştim că este tot timpul pe-aproape.
*Dragostea poate fi oarbă, prietenia nu; are datoria de a nu fi; poţi merge pâna acolo să iubeşti defectele prietenului, dar pentru a-l face să le cunoască. La ce mi-ar sluji o prietenie care n-ar fi clarvăzătoare? Ura faţa de complezentă vreau să o aduc pâna aici.
*Nu rupe firul unei prietenii, căci, chiar dacă îl legi din nou, nodul rămâne.Nimeni nu poate trăi fără prieteni, chiar dacă stăpâneşte toate bunurile lumii. A avea un prieten este mai vital decât a avea un înger păzitor.
*Prietenii mei nu sunt mulţi, dar sunt nenumăraţi.
*Prietenia este, în primul rând, pacea reciprocă şi zborul spiritului pe deasupra amănuntelor vulgare.

13 răspunsuri:
| Laurentiuuu a răspuns:

Domnu guagal.
www.google.com

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| Wh0Me a răspuns:

P. S.: Nu le am cu status-urile, le-am copiat de undeva nici macar nu le-am cititlaughing) dar sper sa iti placa! big grin

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Wh0Me):

Multumim foarte foarte mult de plagiere :*

| Wh0Me a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Npclaughing). oricum toti plagiaza la status-uriwinking nu cred ca cineva de aici sta sa compuna atatea rolling eyesrolling on the floor).

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Wh0Me):

Macar sa fii pus link-ul...
Ele sa fac singure happy

| Wh0Me a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Nu am ce link sa pun, le-am copiat de la raspunsurile altor intrebari despre status-urilaughing).

| Dede99 explică (pentru Wh0Me):

laughing)

| Dede99 explică:

Miau placut toate m-ati ajutat foarte mult dar cel mai mult mi-au placut statusurile lui Wh0Me happylove struck

| Wh0Me a răspuns (pentru Dede99):

Ma bucurwinking.

| Wh0Me a răspuns (pentru Dede99):

Mersi pentru. funda! tongue

| Lalala0 a răspuns:

As vrea sa fiu cum o sa fiu
Asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu
Lasati-ma sa fac si bune si rele
Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

Incepusem sa cred ca imi va merge bine, incepusem sa cred ca vei venii langa mine, incepusem sa cred ca incep o noua viata, dar tu nu ai vrut, lasandu`mi inima GHEATA.

Ceva se’ntampla cu mine.
Tremur toata cand imi amintesc de tine.
Ma atragi prea mult si n’as vrea,
Sa te vad maine cu altcineva.
Cum te simti cand cei mai buni prieteni se dovedesc ati fi dusmani...
Incepi sa plangi dar nimeni nu te poate ajuta...

Te urasc pentru ca nu pot spune ce simt pentru tine, te urasc pentru ca nu vreau sa-ti cer mai mult decat o clipa de nebunie, te urasc pentru ca nu pot spune ca …. te iubesc. Te urasc ca ai intrat in jocul meu si ai jucat mai bine ca mine, te urasc pentru toate gandurile si asteptarile in neliste, te urasc pentru fluturasii din stomac cand iti auzeam vocea. Te urasc pentru ca soarele nu mai lumineaza ca altadata si luna pare chiar mai trista ca mine,, te urasc pentru toate lucrurile si locurile care aduc aminte de tine Te urasc pentru ca nu mi-am dorit nimic altceva decat sa te simt, te urasc pentru toate acele sentimente care mi-au inundat sufletul si apoi mi l-au distrus, te urasc pentru imbratisarile tandre si sarutarile pasionale … Te urasc ca mi-ai furat gandurile si m-ai facut sa uit de scopul in viata, te urasc pentru ca nu-mi doresc nimic altceva decat sa stiu ca esti acolo si te gandesti la mine, te urasc pentru ca nu stii daca destinul ne va mai aduce vreodata impreuna.[din asta poti face mai multe]

Mereu apare cu ochii plansi si tristi, cerand raspunsuri la vesnica ei intrebare :
Pe mine de ce nu ma iubeste nimeni?
Umbla zanatica, cu o eterna speranta in suflet ca va gasi printul fermecat, perfect pentru visul ei.

Nu iti fie frica de moarte
Totul va trece...
Te vei simti doar rece.
Lumea va plange
Tu vei zambi
Sufletul pleaca
Tu nu reinvi!

Promisiuni uitate, nepasate,
Amintiri si vise destramate,
Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi,
Imagini derulate cu noi amandoi...

Primul, ultimul cuvant, tot una,
O veche melodie fredonez intruna,
Ochii privesc in gol pe undeva
Si praf s-a asternut in urma ta!

Cuvinte fara sens
Priviri de ne-nteles
Ochi inecati in lacrimi
Gesturi pline de patimi...

Ca floarea de cires iubire a-nflorit
Si-asemeni a cazut, a disparut subit,
Macar de ar fi asa, dar simt si cred ca ea
Inca mai e in inima mea.....si-a ta...

| ExactEuSunt a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/statusuri-triste-pagina-3.html... Uite asta este un site de pe care poti sa iti iei multe statusuri.