| cookieemo02 a întrebat:

Heiii TPU! Am si eu o intrebare.Voi credeti in fantome? Daca ca relatari cu povesti traite de voi sau altii.CEA MAI BUNA POVESTE PRIMESTE UNDITZAA!winking

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred in fantome

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Klaryssa a răspuns:

Nu cred in fantome, cum nu cred in OZN, sau Mos Craciun.Dar e amuzant sa crezi ca ar mai putea fi viata dupa moarte happy

| brunetta24 a răspuns:

Buna! Iti voi povesti ce a patit fratele meu mai demult cand era mai tanar.Intr-o sambata seara a plecat la discoteca din satul vecin cu inca trei amici pe jos...Au ajuns ei, in fine au baut ceva si nu a durat mult timp pana cand pe unul dintre ei a fost luat la bataie de baietii din comuna respectiva.Fratele meu nu stia ca amicul lui are probleme mai vechi cu baietii aia...Repede s-au hotarat sa plece acasa, numai ca prin incaierare fratele meu a ramas singur si a luat-o la fuga pe sosea spre casa.La iesirea din sat se auzeau batele cum erau trantite pe asfalt, semn ca cineva ii astepta cu bataie, atunci frate-miu s-a gandit sa fuga inspre camp.Si cum alerga el numai culmea din senin apare un licurici foarte mare cam de un metru ce mergea inaintea lui.La inceput s-a speriat pentru ca daca se oprea, se oprea si licuriciul, daca alerga inainta si chestia aia odata cu el.Pana la urma s-a gandit el ca daca o sa urmareasca licuriciul poate il va conduce acasa.Si a mers, crede ca a durat cam vreo ora pana cand a simtit apa la picioare si atunci si-a dat seama ca licuriciul era un pic mai departe decat de obicei (la mijlocul unui iaz ce exista intre cele doua comune, bine ca fratemeu nu si-a dat seama ca era iaz pentru ca era prea intuneric, abia a doua zi a inteles).S-a speriat foarte tare, a inceput sa zica Tatal nostru si sa-si faca, cruce.Si-a dat seama ca licuriciul vroia sa-l inece.Si-a schimbat directia de mers cautand soseaua si ajungand intr-un final acasa.Cand mi-a povestit prima oara bineinteles ca nu l-am crezut, dar apoi mi-a jurat ca a fost adevarat si eu il cred pentru ca e fratele meu si nu inteleg de ce m-ar minti.