| Simooxd a întrebat:

Heiii TPU. As vrea sa ma vopsesc, am 15 ani si mama nu ma lasa cu vopsea asa ca am incercat sa o conving sa ma lase cu nuantator si pot sa spun ca am reusit cat de cat..Eu sunt saten mediu si vreau sa ma fac neagra.Am citit pe internet despre crema coloranta temporara..Cate produse exista si ce pret au? si care este diferenta dintre aceasta si nuantatorul? mersiii, dau funda >big grin

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu am parul saten si l-am facut cu nuantatorul roscat.Cu asta mai exact http://www.google.ro/......tp?/imgres

Singura diferenta intre nuantator si vopsea este ca acesta din urma nu are amoniac si alte lucruri toxice precum vopseaua, nici macar nu are un miros puternic si deci nu deterioreaza deloc parul.Ai grija insa sa urmezi instructiunile de pe ambalaj.Asta se duce dupa 4-5 spalari(asa scria pe el) dar eu si dupa 3 luni mai aveam rosu in cap :)
Si pretul este destul de bun:6-7 lei dar daca ai parul lung, ia-ti 2 plicuri.