| AMALIAA12 a întrebat:

Heiii! Va rog, spuneti-mi daca pot calatori cu trenul daca am carnetul surorii mele de a 4 a, eu am 17 ani.
Carnetul e vizat pe anul ăsta, doar vreau sa stiu daca pot merge gratis.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu poti merge gratis.Cumpara un bilet ca toti ceilalti daca nu ai propriul tau carnet de elev.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil!

La cumpararea biletului ai nevoie de carnetul d enote si evident buletinul tau, unde se vede in poza cine este persoana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 17 ani arati ca in clasa a4a? nu prea ai crescut happy

| AMALIAA12 explică (pentru suntserios):

Hahahha, am întrerupt scoala si de aceea nu puteam merge cu carnetul meu.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu.
Foloseste carnetul tau.

| AMALIAA12 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Nu mai continui studiile, nici macar nu mai stiu pe unde mai e carnetul meulaughing mersi oricum

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Pare destul de ilegal.
Adică clar la 17 nu arăți de 10-11, iar controlorul poate sa își dea seama.
Mai bine nu te riști și te duci la liceu sa ți se vizeze carnetul.( în caz de asta este problema).
Ps: acest răspuns nu este scris dintr o sursa sigura, poți cauta și pe internet ce se poate întâmpla dacă folosești carnetul altei persoane( practic te dai drept ea).

| 199onur7 a răspuns:

Cum ma sa călătorești cu trenul cu carnetul surori tale tu nu ești sănătoas nu vezi diferența deloc aicia de vârstă? Si jale ce sa mai...

| Fonk a răspuns:

Nu poti