| DiavolitzaZambesteLaAparat a întrebat:

Helaaau :* ajuuutor.nu ma pricep ca de aia intreb! am si eu o problema. deci am un lp Acer travel mate 5720 si mi s-a rupt carcasa in exterior la balama happy si am reusit sa il fac de tot incat s-a rupt si un colt din display ..si ma gandeam daca nu il pot conecta la un monitor. pana una alta.happy daca se poate. cum?happy sau mai exista si alte solutii. nu vreau sa pierd tot ce am pe el sad va rog frumos happy Fundita la cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti trebuie un cablu DVI sau VGA in functie de intrarea/iesirea pe care o ai tu in laptop.Doar cuplezi un monitor la portul DVI sau VGA și Windows 7 va detecta automat monitorul.Nu este necesar să schimbi vreo setare în Windows când faci acest lucru. Când conectezi două monitoare la un computer desktop sau un monitor într-un laptop, Windows 7 ar trebui să detecteze automat fiecare monitor nou și it poate oferi opțiuni pentru ecrane multiple.Pentru a găsi aceste opțiuni, faci clic pe butonul Start, faci clic pe Panoul de control, tasteaza „afișare" în caseta de căutare, apoi, sub Afișare, click Conectare la un monitor extern.
Bafta!