| aLdu a întrebat:

Helauuu TPU`!love struck.
Am nevoie de rezumatul cartii "Masca de fier" de Alexandre Dumas[urgent:-s]. Am cautat cartea in librarii, m`am interesat sh` nu o mai aveausad. Sh` nici pe net nu am gasit cartea sau rezumatul.Macar carte pe net daca este sa mi`o dati, dar sa fie cea buna.Merciiii'! aa da.sa nu uit dau funda![Sh` celorlalti votttt.]
Ciiau.

Răspuns Câştigător
| deedee_3754 a răspuns:

Aceasta carte a lui Dumas evoca un episod din istoria subterana a Frantei si anume existenta in inchisoarea Bastilia a unui prizonier cunoscut doar de gardieni, dar si ei vazandu-l doar cu fata acoperita de o masca.Se spune ca aceasta masca ascundea chipul fratelui geaman al regelui Ludovic al XIV-lea si el semana atat de bine cu regele incat oricine si-ar fi dat seama cine este.Detinutul a murit in inchisoare, se spune despre el ca ar fi avut un copil cu fiica gardianului care-i ducea de mancare.Atmosfera cartii e incarcata de taina, fiindca si cartea lui Dumas propune doar o ipoteza.

3 răspunsuri:
| aLdu explică:

Deedeee am vb cu o colega sh` au spus ca la biblioteca nu o mai au...

| deedee_3754 a răspuns:

Sau poti sa mergi la bibliotecawinking poate o au :*

| deedee_3754 a răspuns:

Mershi pentru fundita :X kiss big grin