| anonim_4396 a întrebat:

Hellaw TPU se poate face png cu photoscape sau cu paint?
cum? imi explicatipuppy dog eyes

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor cu Paint pentru ca il ai deja in computer! Incarci poza in Paint si apoi o salvezi in format png.
http://i.imgur.com/hkpRM.jpg
Bafta!

| DarkBlood32 a răspuns:

Cu Photoscape mi se pare mai usor si mai bun. Hai sa-ti explic eu cum se fac png-urile in Photoscape.
1. Descarca un png de pe internet.
2.Da pe Photoscape.
3.Click acolo la Editeaza.
4.Click pe Meniu apoi pe Poza Noua si iti alegi latimea, inaltimea si culoarea fundalului si apoi da pe Ok si fundalul va fi mai mic dar tu apasa pe acea lupa cu +.
5.Da click pe Obiecte si apoi da click pe acel deal si si apoi da click unde scrie Poza, iti alegi png-ul descarcat si apoi da iar pe ok si iti apare corpul persoanei ca si cum l-ai decupat.
6. Fundalul acela va fi prea mare asa ca cruponeaza-l mai mic, adica taie din el in mod dreptunghiular, desigur..pentru a-l face mai mic.
7. Poti pune stelute, luminite etc. pentru frumusete.
8.Salvezi imaginea cu format png.

Urmareste acest tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=RySDwzIuJV4&feature=related

Sper ca te-am putut ajuta.